Kush janë këngëtaret më të paguara për vitin 2012

14/12/2012 - 17:24

 

Sipas revistës të njohur “Forbes”, këngëtarja më e paguar për vitin 2012-të është Britney Spears.

Anëtarja e jurisë së “X Factor”, ka arritur që të fitojë plot 58 milionë dollarë falë albumit të saj të fundit “Femme Fatale”.

“Britney ka një elektricitet që lidh audiencën dhe ekranin me të, ndërsa është cilësia e jashtëzakonshme e zërit dhe e performancave të saj që i lënë fansat e saj të vjetër e të rinj pa frymë”,- ka thënë njohësi i muzikës Lori Landw, i cili e ka ndihmuar 31-vjeçaren në fillimet e saj.

Pas pop yllit, që zinte vendin e parë në listë në renditje janë këto emra:

2.Taylor Swift - 57 milion $

3. Rihanna - 54 milion $

4. Lady Gaga - 52 milion $

5. Katy Perry - 45 milion $

6. Beyonce - 40 milion $

7. Adele - 35 milion $

8. Sade - 33 milion $

9. Madonna - 30 milion $

10. Shakira - 20 milion $“

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat amerikane thonë së fundmi se Meghan Markle ankohet se kunata e saj në pallatin mbretëror britanik Kate Middleton, mjafton të kërca

Një vit më parë, aktori i humorit Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira Seferi kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre.

Zbulohet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight, Gregory Tyree Boyce dhe të dashurës së tij, që u gjetën të vdekur në një banesë në Las

Reperi i njohur Noizy ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ku foli për fëmijërinë e tij dhe momentin k

Këngëtarja e famshme, Dafina Zeqiri dhe kolegu i saj DJ Geek nisën pak kohë më parë një lidhje dashurie.

Karantina dhe kriza ekonomike ka prekur edhe Al Bano-n, që nuk mund t’u kthehet koncerteve live, dhe si shumë sipërmarrës është i shqetës

Moderatorja Arbana Osmani është tepër aktive në rrjetet sociale dhe vazhdimisht ndan me ndjekësit e saj të shumtë, detaje nga jeta e saj

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, i ftuar në emisionin ‘E Diell’ tregoi më shumë detaje rreth jetës private po ashtu dhe asaj profesion

Duke qenë se koronavirusi preku çdo sektor ekonomik, edhe këngëtarët shqiptarë kanë pësuar humbje gjatë kësaj periudhe.