Largohet pas 8 vitesh nga “Abc News”, ja ku do të shkojë Viol Xhafaj

19/08/2018 - 15:42

Gazetarja dhe spikerja e ‘Abc News’, Viol Xhafaj, duket se pas 8 vitesh ka vendosur të largohet nga televizioni ku u rrit profesionalisht, për t’iu bashkuar një kanali të ri.

Zërat thonë se ajo ka nënshkruar një kontratë me kompaninë ‘A2’, që do të sjellë ‘CNN’ shqiptar. Gazetarja simpatike duket se është në kërkim të një eksperience të re dhe me siguri gjithçka do të rezultojë një sukses, pasi ajo është një spikere me mjaft përvojë dhe e pëlqyer nga të gjithë.

Së fundmi Xhafaj ka drejtuar një cikël me intervista për aktualitetin në ‘Abc News’. Nuk e dimë cili do të jetë roli i saj në ekranin e ri, por dimë të themi me siguri se ajo do t’i shtojë sharmin e saj televizionit ‘A2’./revistawho.com

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas martesës së zhurmshme, shumë shpejt filluan të dalin thashetheme se Priyanka Chopra është shtatzënë.

Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit, Olsi Bylyku, festoi 21-vjetorin e tij të lindjes e sigurisht që nuk mungonin urimet e shumta

Robert Berisha sot cilësohet si një nga meshkujt më tërheqës të showbiz-it shqiptar dhe ka arritur të fitojë zemrat e të gjithëve.

Pasditen e sotme, violinisti shqiptar me famë botërore Olen Çesari ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë” prej ku foli për fëmijërinë

Këngëtarja shqiptare nuk do të jetë më shtetase shqiptare.

Lidhja e përfolur në media mes moderatores së njohur Arbana Osmani dhe regjisorit të emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishajt

Meghan Markle mund të ketë lindur. Është ky dyshimi i mediave britanike dhe që ka filluar të shpërndahet nga të gjithë mediat botërore.

Armina Mevlani është mjaft aktive në ‘Instagram’ dhe herë pas here publikon momente nga përditshmëria.

Moderatorja, Rudina Magjistari rrallë flet për vajzën e saj, por këtë herë ndodhi dhe në emisionin që ajo drejton ku e ftuar ishte Egla H

Në një intervistë për revistën "Class", këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Miriam Cani ka treguar pse nuk ka marrë pjes