Ledri Vula tërheq vëmendjen e mediave të huaja, si e quajnë reperin

17/06/2019 - 12:55

Është padiskutim një nga reperët më të suksesshëm shqiptar, por duket se Ledri Vula ka tërhequr dhe vëmendjen e mediave të huaja. Ditën e sotme, reperi ka publikuar një foto në ‘Instastory’, ku zbulon se ishte në kopertinën e një gazete të njohur zviceriane.

Mediet e quanin reperin ‘superstar’, duke e titulluar artikullin: “Superstari i Kosovës, e do Zvicrën”. Ata shkruanin për karrierën e Ledrit, këngët e tij të suksesshme brenda dhe jashtë kufirit shqiptar, si dhe për videot shumë të klikuara. Kohë më parë, ai është shprehur publikisht se nuk e synon tregun e jashtëm muzikor, megjithatë duket se e ka të pamundur të ndalë suksesin e tij.

Që pas rikthimit të tij nga Amerika, Ledri ka sjellë hite të njëpasnjëshme dhe bashkëpunime që janë pritur shumë mirë nga publiku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Besoj se të gjithë e mbani mend debatin mes gazetarit Mustafa Nano dhe moderatores Ilda Bejleri, për shkak të veshjes së kësaj të fundit.

Festa e madhe e Digitalb vazhdoi më orë të tëra pak ditë më parë në sheshin “Skënderbej”, duke u mbyllur pas mesnate.

Pak ditë më parë në mediat shqiptare qarkulloi lajmi se Inva Mula dhe bashkëshorti i saj, Ethem Ramadani i kishin dhënë fund martesës dis

Këngëtari Kastro Zizo ka dhënë një lajm të trishtë për të gjithë fansat.

Kylie Jenner dhe Travis Scott gjithmonë kanë ditur t'i surprizojnë fansat e tyre në lidhje me gjithçka nga marrëdhënia e tyre, që nga fil

Ish e dashura e Princ Harry, Ellie Goulding pritet që të martohet së shpejti.

Gigi dhe Bella Hadid kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa.

Interpretimi natën e ndarjes së çmimeve Oscar do të ishte vetëm fillimi i thashethemeve për një histori dashurie mes Bradley Cooper dhe L

Klaudia Pepa  ka nxitur dyshime se ka përjetuar kohët e fundit një rikthim të ish bashkëshortit, koreografit të njohur Albi Nako.

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi krahas sukseseve në muzikën ndërkombëtare ka vendosur të sjellë në treg markën e tij të veshjeve.