Madonna bën thirrje për paqe mes Izraelit dhe Palestinës

04/08/2014 - 15:52

4 gusht 2014 - “Asnjë ndarje. Gjaku ka të njëjtën ngjyrë tek të gjithë njerëzit” – është ky mesazhi i këngëtares së njohur Madonna, e cila bën thirrje për paqe mes Izraelit dhe Palestinës.

Këngëtarja është bërë objekt i polemikave në rrjetet sociale, jo për mesazhin, madje të gjithë e përgëzojnë për këtë thirrje, por vetëm për subjektin e fotos që shoqëronte mbishkrimin.

Madonna ka postuar në “Instagram” një foto të sajën që gjendet mes dy balerinëve gjysmë të zhveshur, ku të dy kanë tatuazh simbole fetare, e ndërsa këngëtarja i ka prekur të dy balerinët dhe kërkon “armëpushim”.

Mbretëresha e popit, nuk është e vetmja që ka kërkuar armëpushim mes Izraelit dhe Palestinës, por shumë yje të tjerë të showbizzit, si Rihanna, Kim Kardashian, Penelope Cruz, Javier Bardem, Bar Rafaeli e Zayn Malik.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anxhela Peristeri është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura.

Futbollisti shqiptar Granit Xhaka, i cili luan për kombëtaren zviceriane, do të bëhet baba për herë të parë. 

E njohur për karizmën, origjinalitetin dhe spontanitetin e saj, atletja e njohur Klodiana Shala teksa ishte e ftuar në “E Diell” tregoi s

Irma Libohova ka qenë mbrëmjen e djeshme e ftuar në emisionin ‘Thumb’, të dy moderatoreve Fatma dhe Aulona.

Aktorja e famshme turke, Merve Bolugur, raportohet se është kërcënuar me publikimin e fotove dhe videove të saj private.

Monika Belluci është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq të Festivalit të kinemasë.

Edhe pse është moderatore dhe aktore e suksesshme, Jonida Vokshi është treguar gjithnjë e rezervuar dhe hermetike për jetën e saj private

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, është njohur me partnerin e saj kur ka qenë vetëm 16 vjeçe.

Capital T njihet si ndër reperët më të suksesshëm në industrinë muzikore shqiptare, por prej 4 vitesh ai nuk ka dhënë asnjë intervistë e

Disa muaj më parë Stine u divorcua nga partnerja e tij, këngëtarja Graciela me të cilën ka dhe një vajzë.