Martohen yjet e "Game of Thrones"

Postuar: 25/06/2018 - 12:09

Yjet e "Game of Thrones", Kit Harrington dhe Rose Leslie i kanë dhënë fund beqarisë. Çifti i aktorëve janë martuar të shtunën në Aberdeen të Skocisë.

Në dasmë ishin të ftuar yje të tjerë si Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams dhe Peter Dinklage.

Harington dhe Leslie njoftuan se ishin fejuar në shtator në The Times of London.

Harington luan rolin e Jon Snow në filmin e famshëm "Game of Thrones", i cili do të transmetojë sezonin e tij të fundit vitin e ardhshëm.

Ndërsa Leslie portretizoi Ygritte, një luftëtare të guximshme, karakteri i së cilës u vra në sezonin e katërt.

Aktorët 31-vjeçarë, kanë qenë në një lidhje prej disa vitesh por e kanë mbajtur marrëdhënien e tyre larg vëmendjes së publikut.

Ata u lidhën në vitin 2012 por u shfaqën si çift në publik në vitin 2016 në tapetin e kuq të Olivier Awards në Londër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greta Koçi është një figurë e skenës shqiptare, e cila është bërë e njohur në moshë shumë të vogël.

Ditën e djeshme u zbulua se sezoni i ri televiziv që po vjen me ndryshime të mëdha, ka sjellë moderatoren e re në programin "E diela shqi

Oriola Marashi dhe Kejvina Kthella janë dy nga modelet më të përfolura shqiptare, të cilët herë pas herë provokojnë me postimet e tyre.

Pak ditë pasi u bë nënë për herë të parë, moderatorja Jona Spahiu ka publikuar një video me momentet e ardhjes në jetë të djalit të saj.

Dasma e mbrëmshme mes Elita Rudit dhe reperit Gjiko mori gjithë vëmendjen mediatike duke pushtuar portalet dhe revistat rozë që publikuan

Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko, kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë mbrëmjen e djeshme.

I ftuari i dytë i Dojnës për këtë sezon të ri në “Pop Culture” është Arian Çani.

Dren Abazi është ndër këngëtarët shqiptarë mjaft të pëlqyer nga vajzat.

   Rihanna gjithmonë i ka përqafuar rrënjët e saj në Barbados dhe tashmë ajo ka një titull të ri në vendin e saj.

   Rita Ora ka publikuar me videoklip këngën e re "Let you love me".