Mashtroi sikur ishte e sëmurë: Ornella Muti dënohet me burg

15/06/2019 - 18:30

Aktorja e njohur italiane Ornella Muti është dënuar me gjashtë muaj heqje lirie si edhe një gjobë prej €500 për shkak të mospjesëmarrjes në treatrin “Verdi” në Pordenone të Italisë në vitin 2010.

Asokohe, aktorja u hoq si e sëmurë duke siguruar një raport mjekësor, në të cilin thuhej se kishte inflamacion akut në fyt, ethe, kollë dhe zë të ngjirur. Në raportin mjekësor, specifikohej se aktorja duhet të pushonte për pesë ditë.

Megjithatë, ditën e spektaklit të teatrit “Verdi”, Ornella u fotografua në një darkë bamirësie me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, si edhe aktorin Kevin Costner. Sipas mediave italiane, Muti bashkëpunoi me mjekun për të dorëzuar raporte mjekësore false.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej kohësh, Genta Ismajli është në një lidhje dashurie dhe shumë e lumtur.

Lajmi se Rudina Dembacaj ka tashmë një histori të re dashurie me një biznesmen, ish-deputetin Mark Frroku, i dënuar deri pak kohë më parë

Nuk e ka fshehur kënaqësinë e të qenit edhe këtë vit fitues, por si kompozitor.

Adi Krasta rikthehet sërish në ekran. Këtë herë jo më në Shqipëri, por në një television në Kosovë.

Teksa iu përgjigjet pytjeve të fansave në Instagram, moderatorja Nevina Shtylla ka zbuluar planet e së ardhmes.

Këngëtarja e njohur, Soni Malaj është mjaft aktive me postimet e saj në rrjetet sociale ku vazhdimisht poston foto nga përditshmëria apo

Këngëtarja Ingrit Gjoni është rikthyer pas në kohë duke risjellë në vëmendje fillimet e karrierës së saj.

Pasditen e djeshme në emisionin “Ftesë në 5” ishte e ftuar modelja Klaudia Kalia, ku foli për jetën e saj dhe angazhimet që lidhen me mod

Kantautorja e njohur amerikane Taylor Swift është shpallur si këngëtarja më e paguara në botë për vitin 2019 sipas revistës ‘Forbes’.

Tani që nuk është në politikën aktive, duket se ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka më shumë kohë për të kaluar