Me valle shqiptare e veshur Kuq e Zi, Rita Ora "ndez" Prishtinën (FOTO&VIDEO)

Postuar: 18/02/2018 - 08:48

Këngëtarja kosovare me famë botërore ka performuar mbrëmë në koncertin e 10 vjetorit të Pavarsisë së Kosovës, i cili mblodhi mijëra njerëz.

Rita Ora u ngjit në sheshin “Nënë Tereza” të Prishtinës ku u prezantua në skenë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

“Jena shqiptarë, jena shqiptarë”, ka bërtitur Rita dhe më pas ka nisur muzika e Valles së Rugovës duke surprizuar të pranishmit në koncertin madhështor.

E veshur me ngjyrat kuq e zi Rita interpretoi disa prej hiteve të saja duke përfshirë edhe këngën “Shine Ya Light”, klipin e të cilës e bëri në Kosovë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Rokeri shqiptar, Eugent Bushpepa u bë i njohur për publikun me flokë të gjata dhe me stilin e tij të vecantë.

   Me flokë të shkurtra e balluke, kjo është Irina e re, pamje me të cilën tani dhe më pas do të kemi rastin ta shohim.

   Moderatorja Alketa Vejsiu është duke shijuar disa ditë pushimi në një vend ekzotik.

Johnny Depp anulon të gjitha konferencat për shtyp dhe daljet e tij në media.

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të fundit me titull “Do ta luj”.

Eli Fara ka qenë një ndër personazhet që ka qenë e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”.

Ish-bashkëshortes së futbollistit shqiptar i cili luan me skuadrën e Zvicrës, mbrëmjen e kaluar i është dashur të komentojë performancën

Viti 2018 është viti i dasmave për familjen mbretërore.

William Levy është një ndër aktorët më të dashur për publikun, sidomos për femrat.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa do të zhvillojë një koncert në Prishtinë në 10 gusht të këtij viti, ndërsa janë publikuar edhe çm