Miss Universe, bukuroshet me kostume tradicionale

16/12/2012 - 15:20

SHBA- Në Las Vegas, Nevada janë mbledhur 89 bukuroshe nga e gjithë bota për edicionin e 98-të të konkursit të bukurisë Miss Universe.

Në një nga netët finale konkurentet sfiluan me kostume tradicionale. Ngjyrat, sharmi i konkurenteve, kostumografia e gjithçka tjetër krijuan një spektakël të vërtetë.

Në këtë konkursi marrin pjesë dy vajza shqiptare, Adrola Dushi, që përfaqëson vendin tonë dhe Diana Avdiu, që përfaqëson Kosovën.

Ja disa nga miss-et që konkuruan mbrëmjen e djeshme me kostumet tradicionale të vendit të tyre.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është aktorja italiane më e vlerësuar dhe e njohur në botë.

Një ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se televizioni “InTV” do të mbyllet për shkak të tërheqjes së drejtuesit të ri, çka ka bërë që

Këngltarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha disa ditë më parë publikoi këngën “Not 20 anymore”, një hit që ia dedikoi vetes me

Tri ditë më parë aktorja Silvia Navarro e njohur në Shqipëri si “Paloma”, publikoi në Instagram një foto e cila u komentua shumë.

Pas ndarjes nga djali i Jozefina Topallit, për Eva Muratin, nuk qarkullonte as një lajm nëse kishte dikë tjetër në krah apo jo.

Këngëtari i njohur Capital T ka zbuluar disa nga detajet rreth projektit “Lejla” në bashkëpunim me Elvana Gjata dhe 2Po2.