Moderatori u largua nga InTV se nuk pranoi të ishte "kazani" i Ramës

26/07/2018 - 11:21

I ftuar në emisionin “Rreze Dielli” në Report TV, moderator i njohur Rudi Hizmo ka folur për largimin e tij nga InTV, ku shpjegoi se arsyeja ka qenë pikërisht intervista e kryeministrit Edi Rama në emisionin e koleges së tij Arjola Shehu.

"Ishte Zoti Edi Rama që e përgëzoj që e ka bërë këtë vend kështu siç është. Ai ishte i ftuar tek Arjola, kur ne ishim i vetmi emision aktual politik që komentonim këto gjëra, ndërsa Arjola ishte showbiz. Në vend që të vinte te ne, shkon te Arjola dhe ne na kërkohet që të futemi në kosh plehrash që ti bënim ca pyetje ngacmuese, pra ne ishim kazani. Gjë që dihej si do reagonte Edi Rama, sikurse reagoi edhe ndaj atyre që u futën në kazan, që nuk ua vari fare. Mua s'më qëndronte si ide dhe thjesht nuk shkova të nesërmen."

Hizmo, i cili nuk pranoi të bëhej "kazani mediatik" i Edi Ramës, tha se ka vetëm një pyetje për kryeministrin:

"Po ça bën mor burrë, kaq do t’i thoja.  Edi Rama është dembel i madh. Është i talentuar fort, unë të siguroj që Ramën do kisha ëndërr ta kisha mik, por jo si politikan. Fatkeqësisht nuk ka asnjë person përballë tij që ta konkurojë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fëmijët e “Në Kurthin e Piter Pan” donin të dinin me ngulm për marrëdhënien mes Gentian Zelenajt dhe bashkëshortes e tij.

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, nga ku tregoi detaje rreth jetës private, Zaimina Vasjari u shpreh se vajza ka mbushur jetën e

Një ditë më parë moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, ndau në profilin e saj në “Instagram” një fotografi nga e diela e saj.

Reperi shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi është kthyer në një nga reperët më të suksesshëm të momentit me hitet e tij që dëgjohen kudo

Modelja me origjinë kroate, Nina Moric "i ka vënë flakën" Instagramit me postimin e saj të fundit, ku shfaqet tërësisht nudo.

Karriera e saj muzikore ka nisur para 2 dekadash. Në 15 vitet e fundit, Gjyste Vulaj nuk ka humbur asnjë sezon veror pa koncerte.

Këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Pa dashuri”, në bashkëpunim me reperin Lyrical Son.

Pavarëssisht kritikave të shumta për festën e parë të "Baby-shower-it" në muajin shkurt, Meghan Markle po përgatitet për një tjetër festë

Çdo çift debaton herë pas here pas dyerve të mbyllura.

Ava Max (Koçi), këngëtarja me origjinë shqiptare e cila po njihet ndërkombëtarisht pas suksesit të këngës "Sweet but psycho" shpesh herë