Motrat Kardashian akuzohen për vjedhje idesh

17/12/2012 - 09:14

Të gjitha sipërmarrjet e motrave Kardashian janë të lidhura paksa me mbiemrin e tyre ndërkaq, po del se, linja kozmetike që ato kanë e që quhet, “Khroma” është një ide e vjedhur nga linja kozmetike “Kroma”.

Britanikja, Jay Wiley që ka në posedim markën kozmetike, “Kroma”, ka thënë se ajo i ka dërguar motrave Kardashian shembuj të prodekteve të saja me shpresë se ato do ti promovojnë ndërkaq, në vend të kësaj ato e e kanë vjedhur idenë duke krijuar linjën e tyre.

'Ne kemi punuar aq shumë për këtë gjë dhe tani duket se ato na kanë marrë idenë madje edhe emrin. Ato madje edhe kanë përdorur të nëjtin dizajn në ambalazh”, ka thënë ajo për Sunday Mirror.

Jay, madje , ka kontaktuar avokatët e motrave duke u kërkuar që ato ta ndërrojnë emrin e linjës kozmetike por, nuk ka hasur në mirëkuptim.

Nuk është vetëm marka, “Kroma” ajo që po ka problem me Kardashianet. Është edhe marka, “Chroma Makeup Studio” ajo e cila i ka kërcënuar Kim, Kloe dhe Kourtney me gjyq, nëse ato nuk e ndërrojnë emrin e linjës në mënyrë që të qartësohen gjërat dhe të kuptohet se ata nuk kanë të bëjnë asgjë me vajzat e “Keeping Up With Kardashians”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Robert Berisha është një ndër personazhet më të komentuar për momentin për shkak edhe të marrëdhënies së tij me Nora Istrefin.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, kohët e fundit ka qenë tejet aktive në publikimin e fotografive ku shfaqet provokative.

I vjetër dhe dorështrënguar. Është ky motivi për të cilën Meital Dohan, 40-vjeçarja artiste, ka lënë aktorin 78 vjeçar Al Pacino.

Reperi i njohur Pop Smoke, është vrarë me armë zjarri brenda banesës së tij. Autoritetet njoftojnë se muzikanti i famshëm, emri i vërtetë

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë në muajin maj të vitit që lamë pas. Almeda solli në jetë djalin e tyre

Aktori James Bond ka anulluar premierën e filmit të tij të ri në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës, koronavirus.

Modelja e njohur e Playboy, Heather Elizabeth Parkhurst është sulmuar nga dy qentë e saj Pitbull e për pasojë ka përfunduar në spital.

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, moderatorja Roza Lati foli hapur edhe për ish-të dashurin e saj, për të cilin është komentuar së

Aktori i humorit, Romeo Veshaj ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin "Wake Up", në Top Channel.

Pas shumë vitesh të mërzitur me njëri-tjetrin, Gentian Zenelaj dhe Julian Deda i dhanë fund debatit të tyre pak kohë më parë.