Motrat Kardashian akuzohen për vjedhje idesh

17/12/2012 - 09:14

Të gjitha sipërmarrjet e motrave Kardashian janë të lidhura paksa me mbiemrin e tyre ndërkaq, po del se, linja kozmetike që ato kanë e që quhet, “Khroma” është një ide e vjedhur nga linja kozmetike “Kroma”.

Britanikja, Jay Wiley që ka në posedim markën kozmetike, “Kroma”, ka thënë se ajo i ka dërguar motrave Kardashian shembuj të prodekteve të saja me shpresë se ato do ti promovojnë ndërkaq, në vend të kësaj ato e e kanë vjedhur idenë duke krijuar linjën e tyre.

'Ne kemi punuar aq shumë për këtë gjë dhe tani duket se ato na kanë marrë idenë madje edhe emrin. Ato madje edhe kanë përdorur të nëjtin dizajn në ambalazh”, ka thënë ajo për Sunday Mirror.

Jay, madje , ka kontaktuar avokatët e motrave duke u kërkuar që ato ta ndërrojnë emrin e linjës kozmetike por, nuk ka hasur në mirëkuptim.

Nuk është vetëm marka, “Kroma” ajo që po ka problem me Kardashianet. Është edhe marka, “Chroma Makeup Studio” ajo e cila i ka kërcënuar Kim, Kloe dhe Kourtney me gjyq, nëse ato nuk e ndërrojnë emrin e linjës në mënyrë që të qartësohen gjërat dhe të kuptohet se ata nuk kanë të bëjnë asgjë me vajzat e “Keeping Up With Kardashians”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është aktorja italiane më e vlerësuar dhe e njohur në botë.

Një ditë më parë, në media qarkulloi lajmi se televizioni “InTV” do të mbyllet për shkak të tërheqjes së drejtuesit të ri, çka ka bërë që

Këngltarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha disa ditë më parë publikoi këngën “Not 20 anymore”, një hit që ia dedikoi vetes me

Tri ditë më parë aktorja Silvia Navarro e njohur në Shqipëri si “Paloma”, publikoi në Instagram një foto e cila u komentua shumë.

Pas ndarjes nga djali i Jozefina Topallit, për Eva Muratin, nuk qarkullonte as një lajm nëse kishte dikë tjetër në krah apo jo.

Këngëtari i njohur Capital T ka zbuluar disa nga detajet rreth projektit “Lejla” në bashkëpunim me Elvana Gjata dhe 2Po2.