Ndahet nga jeta aktorja e famshme

13/05/2019 - 16:26

Aktorja dhe këngëtarja amerikane e cila u bë e famshme si "E dashura e Amerikës", Doris Day është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare.

Ka qenë fondacioni i saj, “Doris Day Animal” ai që ka dhënë lajmin e hidhur. Në deklaratën e fondacionit thuhej se 97-vjeçarja ishte e rrethuar nga miq të ngushtë dhe kishte një shëndet të shkëlqyeshëm fizik për moshën e saj, deri kohët e fundit kur u konstatua një rast serioz i pneumonisë.

Aktorja është e famshme për rolet e saj në vitet ’50 dhe ’60 si pjesë e filmave më të famshëm, përfshirë “Pillow Talk”, “Love Me or Leave Me” dhe “The Man Who Knew Too Much”.

Ajo u martua katër herë, por kishte vetëm një fëmijë, Terry Melcher, i cili vdiq në vitin 2004 pasi vuante nga kanceri. Pavarësisht se kishte marrë pjesë në disa nga filmat më të njohur të “Hollywood”-it të të gjitha kohërave, Day ishte edhe një këngëtare që kishte fituar çmime “Grammy”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është bërë fiks një muaj që kur doli lajmi se Jonida Maliqi po përjeton një histori dashurie me aktorin Romeo Veshaj!

Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Ariana do të bëhen sërish prindër.

Nuk është hera e parë që përflitet se moderatorja bukuroshe, Marina Vjollca është shtatzënë por mjaftoi një foto e Marinës dhe Getit në n

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi po arrin sukses në industrinë ndërkombëtare muzikore.

Mbrëmjen e të hënës janë shpallur fituesit e MTV Movie & TV Awards dhe triumfues ishin "Avengers: Endgame" dhe "Game Of Thrones".

Mesa duket, Irina Shayk bëri një pushim nga turneu i modës dhe pasarelave dhe u rikthye në New York.

Ikona e muzikës metal është diagnostikuar me kancer dhe ka nisur trajnimin e sëmundjes.

Në një intervistë për zviceranen "20 minuten", reperi shqiptar Ledri Vula ka folur për herë të parë rreth skandalit të koleges së tij Lor

Është përfolur shpeshherë se Marina Vjollca dhe Getoar Selimi do bëhen prindër për herë të parë.

Ditët e fundit, këngëtarja Lady Gaga ka qenë në qendër të vëmendjes, pasi aludohet se është shkaku që marrëdhënia mes Irina Shayk dhe Bra