Një tjetër sukses për Dua Lipën

08/10/2019 - 21:58

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është në një moment mjaft të mirë sa i përket karrierës së saj muzikore. Diçka e tillë duket më së miri edhe sa i përket klasifikimeve të saj në listat botërore.

Këtë herë albumi i saj me titull “Dua Lipa” është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi ka shitur prej 2 vitesh me miliona kopje.

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Në brendësi të tij ka tetë këngë duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind (Mwah)”, “IDGAF” dhe “New Rules.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas lidhjes së shkurtër që parti me Tyler Cameron, super modelja Gigi Hadid po përflitet për një ribashkim të mundshëm me dashurinë e saj

Flori Mumajesi dhe Arilena Ara i kanë bashkuar idetë për projektin e ri muzikor.

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj, së fundmi është parë duke udhëtuar shpesh jashtë vendit.

West Side Family është një nga grupet shqiptare që mori famë nga kompeticioni i muzikës “Kënga Magjike”.

Albërije Hadërgjonaj ka reaguar sot pas deklaratës së bërë publike nga Mario Dedivanovic, i cili pranoi për herë të parë publiksisht se ë

Nuk e tregoi deri sot, për t'u bërë një surprizë ndjekësve te saj.

Aktorja turke, Hazal Kaya e njohur në Shqipëri si "Nihal" është bërë nënë për herë të parë.

Anaid Kaloti ishte pjesë e diskutimit në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku ndër të tjera foli edhe për lidhjen e shumëpërfolur të dashurisë

Make-up artisti shqiptar, Mario Dedivanovic ka fituar mbrëmjen e kaluar çmimin "American Influencer Awards 2019", eveniment që u mbajt në

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli sot feston ditëlindjen e tij.