Nuk mori çmim në "Grammy Awards", Bebe Rexha: Për mua fitorja janë nominimet

11/02/2019 - 13:51

Krahas Dua Lipas e cila rrëmbeu dy çmime në "Grammy Awards", një tjetër këngëtare shqiptare, Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards.

Por Bebe nuk fitoi asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më 10 shkurt. Në një postim në Instagram, Bebe shkruan se ishte e nderuar që ishte pjesë e Grammy-t dhe se për të, fitorja janë nominimet.

"Faleminderit Grammy Awards për mbrëmjen më të mrekullueshme dhe nderin që isha e nominuar në dy kategori me artistë kaq të talentuar dhe të respektuar. Sonte jam në një festë mes ‘një fituesje dhe humbësje’ sepse për mua fitorja janë nominimet."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi është bërë nënë për herë të dytë.

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën këngëtarit të muzikës popullore nga Serbia, Saban Sauliq.

Në kuadër të të gjitha urimeve për pavarësinë e Kosovës,  është bashkangjitur dhe urimi i moderatorit të njohur Sokol Ballës.  Ndryshe ng

Duket se ende nuk janë shuar tensionet mes kunatave mbretërore angleze Kate Middleton dhe Meghan Markle, aq sa bashkëshortët e tyre respe

Një prej reperëve shqiptar me famë në tregun gjerman do të jetë pjesë e turneut të artistes së famshme Nicki Minaj.

Këngëtarët Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi janë çifti më i ri i showbizit shqiptar.

Prej disa javësh përflitet se Arbana Osmani është ndarë nga bashkëshorti i saj dhe ajo jeton veç me djalin.

Luana Vjollca është një nga moderatoret më të suksesshme të momentit.

10 muaj pas skandalit të Tristan Thompson, Khloe Kardashian ka vendosur të ndahet nga partneri i saj, me të cilin ka një vajzë 10-muajshe