Olti Curri tregon përse u detyrua të dobësohet: Isha i sëmurë

17/09/2019 - 13:39

Blogeri i njohur nga Durrësi, Olti Curri kohët e fundit ka ndryshuar fizikisht pasi ka humbur shumë peshë. Më herët Olti ndau me ndjekësit edhe mënyrën e dobësimit, përmes një ndërhyrjeje që quhet Sleeve Gastrectomy ose zvogëlim stomaku.

Ndërsa në një intervistë të dhënë së fundmi për “ABC”, ai ka treguar se vendimi për t’u dobësuar erdhi pasi nisi të ndiejë shqetësime në shëndet, si rritje të kolesterolit apo dhimbje të gjunjëve.

"Arrita në 146 kilogramë dhe isha në rregull deri në momentin kur filluan problemet me gjunjët dhe analizat e gjakut dhanë sinjalet e para. Kolesteroli dhe diabeti u shfaqën dhe në fillim nuk e besoja dhe nuk i jepja rëndësi. Por kur fillova mjekimet u ndjeja keq. Asgjë nuk ishte si më parë. Unë isha i sëmurë", shprehet Olti.

Blogeri tregoi se deri më tani ku humbur 26 kilogram dhe ka nisur të merret edhe me palestër në mënyrë që të ruajë sa më shumë trupin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ta mbajë

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të

Ka kalur më tepër se një vit që nga publikimi i fotove topless, të balerinës së mirënjohur Isida Mollaymeri, dhe sërish vazhdojnë të kome

Ribashkimi i Jonida Maliqit me Romeon ka qenë padyshim lajmi i këtyrë ditëve karantine.