Oriola Marashi në gjurmët e Encës?

20/01/2018 - 19:40

“Jo vetëm modë” këtë të shtunë i ka kushtuar vëmendje Oriola Marashit, një emër që po kthehet në fiksimin e ri të showbiz-it shqiptar. Fotot e saj bombastike me trupin zbuluar “çmendën” mijëra ndjekës në Instagram. Në fakt 21-vjeçarja ka disa kohë që është në kërkim të famës në fushën e modelimit por vetëm tani arriti të godasë, u shndërrua nga e zakonshme në atë që thuhet se do të jetë ylli i ardhshëm i biznesit muzikor. Pa diskutuar talentin, pasi ende s’kemi dëgjuar një këngë të saj ajo duket e favorizuar për të qenë vajza më e klikuar e internetit.

Në fund të dhjetorit me pjesëmarrjen në “Xing me Ermalin” ajo u prezantua si anëtarja me e re e grupit OTR dhe është mëse e qartë që Noizy po përpiqet t’i shtrojë rrugën që debutimi i saj të mos jetë zhgënjyes, për më tepër kur fansat do ta kishin kollaj krahasimin me ish-seksbombën e grupit, Enca. Strategjia për të bërë bujë tingëllon e njohur, Oriola Marashi duket tamam në gjurmët e paraardhëses së saj Enca Haxhia. Për Oriolën mund të thuhet se ka disa të përbashkëta me këngëtaren Haxhia, e cila komentohet për pozat provokuese. Fotoja topless me pantallona zbërthyer ishte një nga kushtet që sipas modelit të vendosur nga Enca edhe Oriola të quhej një seksi OTR.

Ashtu si Enca edhe ajo i’u përgjigj fansave se zhveshja e saj nuk ka të bëjë me famën duke theksuar se shpenzimet dhe faturat i paguan vetë. Enca Haxhia pavarësisht dështimit në “The Voice” u përpoq në dy edicione të “Top Fest”, por sërish pa sukses. Ajo nisi të bjerë në sy për shkak të pamjes ekstravagante në kripet e saj, ndërkohë Marashi ka anashkaluar fazën e audicioneve, edhe pse me diplomë kantoje në xhep ajo s’ka provuar të këndojë para publikut. 21-vjeçarja duket se ka dalë direkt në temë “duke i vënë gjoksin punës” dhe nëse gjërat funksionuan për Encën, përse të mos funksionojnë edhe për Marashin./tvklan.al

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një koncert i Dua Lipës për të shënuar përvjetorin e parë të muzeut Louvre Abu Dhabi u anullua për shkak të stuhisë së madhe të shiut.

Konflikti mes këngëtares Enca Haxhiaj dhe reperit Noizy, ishte lajmi që i çuditi jo pak të gjithë në fillim të vitit 2017.

Disa javë më parë, Fatma dhe Alfio Rrotani u dorëzuan dhe pranuan përpara të gjithëve se janë kokë e këmbë të dashuruar.

Rita Ora ishte ftuar mbrëmë në "People's Choice Awards" ku i mahniti të gjithë e veshur me një fustan blu.

Zjarri katastrofal, i cili ka shënuar edhe shumë viktima në Kaliforni, ka djegur edhe shtëpinë e ish-misit të njohur shqiptar, Valbona Ço

Zanfina Ismaili tregon përvojën më të keqe shëndetësore që ka pasur në jetë.

Personazhet që ai ka sjellë ndër vite padyshim e kanë bërë publikun të qeshë, por mesa duket ka dhe nga ata që mund të jenë indinjuar nga

Olti Curri ka hyrë në shtëpinë e re dhe ku ka më mirë sesa ta nisësh me këmbë të mbarë dhe me një gjë të ëmbël si hasudja.

Kate Upton ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë me bashkëshortin Justin Verlander.