Pse u përlot Soni Malaj...

21/04/2019 - 17:04

Soni Malaj ka qenë një nga të ftuarat e kësaj jave në ‘E Diell’ në ‘Top Channel’, nga ku rrëfeu disa detaje nga koncerti i saj recital që pritet të mbahet më 1 maj, por dhe për mungesën e babait në jetën e saj. Ajo ka pohuar se ka kaluar 20 vite plot me sakrificë dhe pasion për artin dhe se nuk mendonte se do të vazhdonte me këto ritme.

E pyetur nëse do i mungojë i ati ditën e koncertit, Soni Malaj është përgjigjur e përlotur duke thënë: “Unë kam dashur shumë që ai të më shikonte në një recital, sepse gjithmonë më ka parë në festivale. E vuante shumë atë pjesën emocionale dhe pjesën e çmimeve, madje më është lutur të konkurroj me këngën ‘Ndarja’ në ‘Top Fest’ sepse më thoshte se emocionohej kur e këndoja”, kujton ajo.

Ky moment delikat nuk ka kaluar pa u ndjerë dhe nga të gjithë të pranishmit në studio, veçanërisht nga moderatorja Fjoralba Ponari, e cila ka nisur të lotojë.

Malaj i është përgjigjur dhe pyetjes se si e ka përballuar ajo ndarjen nga jeta të babait dhe divorcin duke shtuar:

“Më beso që me ndarjen nga jeta të prindit nuk ka krahasim, të tjerat janë pjesë të jetës, zgjedhjet nuk shkojnë ashtu siç duhet, por gjëja më e tmerrshme në jetën e një njeriu është kur ndahet nga jeta një familjar. Nuk kalohet lehtë më besoni”, ka rrëfyer e përmalluar ajo.

Kujtojmë se këngëtarja po përgatitet intensivisht me grupin e saj të baletit për të shkëlqyer natën e 1 majit në Amfiteatrin e Liqenit në koncertin recital të saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej shumë kohësh përflitet se Kiara Tito dhe Butrint Imeri janë në një lidhje, por asnjëri nuk ka pranuar asnjëherë asgjë, madje kur jan

Çdo këngë e tij kthehet në hit por reperi i njohur shqiptar Capital T ka menduar të heqë dorë nga muzika.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora aktualisht ka nisur turneun për albumin e saj më të fundit "Phoenix", dhe mbrëmjen e kalu

Çifti i njohur i këngëtarëve, Miriam Cani dhe Alban Skënderaj kanë kurorëzuar në fshehtësi lidhjen e tyre në martesë pas 12 vitesh së bas

Rreth një javë më parë aktorja e njohur Jonida Vokshi ka qenë e ftuar në emisionin ‘Xing me Ermalin’ ku ka shpalosur shumë të pathëna nga

Teksa mbrëmjen e djeshme zhvillohej protesta e opozitës, ku ishin mijëra persona në shesh, te Hotel Rogner, shumë pranë protestës, martoh

“2 gisht mjaltë”, filmi me produksion të Ermal Mamaqit ka qenë një sukses në Shqipëri.

Këtë vit, shumë vajza të njohura shqiptare patën fatin që të parakalonin në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë.

Sezoni i parë i ‘Dua të të bëj të lumtur’ ka qenë i mbushur me histori prekëse dhe emocionuese në të njëjtën kohë, duke ‘gozhduar’ publik

Akuzat për mashtrimin e çiftit zvicerian që e kanë vënë në qendër të vëmendjes reperen Loredana Zefi prej disa ditësh, bënë që ajo të anu