Rita e tmerruar nga masakra në Newton

15/12/2012 - 11:24

 

Masakra që ndodhi dje në mëngjes në shkollën, “Sandy Hook” në Newtown, të Amerikës ku, shtetasi amerikan, Ryan Lanza vrau 28 persona, në mesin e tyre 18 fëmijë, ka tronditur tërë botën.

E tronditur e ka pritur lajmin edhe Rita Ora e cila, nëpërmjet një postimi në, “Twitter”, ka shprehur dhimbjen dhe mllefin për atë çfarë ndodhi në Newton.

“Është tmerruese çfarë ndodhi në Connecticut. Fëmijët, dashuria ime. E gjithë dashuria shkon për juve. A ka mbetur më ndonjë shpresë?”, ka skruar Rita.

Me familjarët e viktimave të kësaj masakre janë solidariuzuar shumë nga yjet botërorë të cilët, kanë shprehur mllefin ndaj asaj se çfarë ndodhi në Newton, Connecticut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i mirënjohur Koço Devole luajti në filmin “Dy gisht mjaltë” përkrah Elvana Gjatës, ku ishte në rolin e babait të saj, ka rrëfyer p

Aktori i Broadway, Nick Cordero ka humbur jetën për shkak të koronavirusit në moshën 41-vjeçare. Ai qëndroi rreth një muaj në kujdes inte

Këngëtarja e njohur, Rozana Radi feston sot ditën e lindjes.

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj festoi një ditë më parë 33-vjetorin. Ajo është surprizuar nga partneri i saj Mark Frroku dhe ish-

Khloe Kardashian “ka thyer” heshtjen për fejesën e aluduar me Tristian Thompson, dhe është po aq konfuze sa të gjithë të tjerët!

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha ka treguar prej kohësh se shpesh vuan nga ankthi.

Reperi Kanye West ka shpallur kandidaturën e tij për t’u bërë presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Këngëtarja dhe modelja Afërdita Dreshaj ka udhëtuar së bashku me bashkëshortin e saj drejt Miamit për të festuar përvjetorin e dytë të ma

E zhvendosur në Spanjë ku është duke jetuar me partnerin e saj, aktorja Olta Gixhari po i shijon në maksimum ditët e shtatzënisë.

Pas ndarjes nga Kejsi reperi nis historinë e dashurisë, kush është biondja që i ka rrëmbyer zemrën – Stresi prej kohësh ka qenë në qendër