Rita Ora nderohet me një çmim prestigjoz në Kinë

Postuar: 21/04/2017 - 13:30

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka rrëmbyer një çmim në China Music Awards, që është mbajtur në Hong Kong.

Ka qenë motra e 26-vjeçares, Elena, që përmes një fotografie të postuar në rrjetet sociale ka bërë të ditur lajmin.

Rita Ora është nderuar me çmimin si artisja ndërkombëtare më e njohur në Kinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur Adelina Ismajli prej kohësh është martuar me Val Krasniqin dhe pak muaj më parë lidhja e tyre u plotësua me ardhjen n

Jemi mësuar t’i shohim fytyrat e tyre kudo, në televizion e kopertina revistash.

Sot është një ditë e shenjtë për të gjithë besimtarët myslimanë.

Humoristi i njohur italian, Gene Gnocchi e ka komentuar në formë ironie mundësinë e Filipo Inzagit për t’u bërë trajneri i ardhshëm i kom

Nga qyteti ku kandidon për një mandat tjetër deputeti, kryeministri i vendit Edi Rama duket se po kalon momente të këndshme familjare.

Ditën e sotme është bërë publike ndarja e këngëtares së njohur Jonida Maliqi me bashkëshortin e saj prej 17 vitesh, biznesmenin Gent Priz

Reperi Arkimed Lushaj, i cili njihet me emrin e skenës si Stresi, e kemi parë shpesh kohët e fundit së bashku me të atin të ishte i prani

Këngëtari i njohur Harry Style ka humbur një njeri shumë të afërt.

Tashmë duket se është zyrtare, Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj biznesmen Gent Prizreni po ndahen.

Dhjetë ditë më parë, Presidenti i Republikës nderoi me dekoratën Mjeshtër i Madh një sërë artistësh dhe profesionistësh vendas.