Rita Ora rrezaton në Kanë (FOTO)

16/05/2019 - 22:23

Rita Ora së fundmi ka udhëtuar për në Francë. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka shkelur për herë të parë në tapetin e kuq të Festivalit të Kanës. Rita ka shkëlqyer me paraqitjen e saj dhe mori vëmendjen e të gjithëve në një prej festivaleve më të rëndësishëm të filmit në gjithë botën.

Ajo kishte veshur një fustan të bardhë të çarë duke i nxjerr në pah këmbët e tonifikuara dhe me një dekolte. Rita ka publikuar disa foto nga Kana në Instagram. Në mesin e mijëra pëlqimeve dhe komenteve nga ana e fansave, nuk ka munguar edhe një ngacmim nga nëna e saj, Vera, e cila njihet për komentet satirike që ia bën Ritës.

“Ndalo Rita, ti ke harruar të lash enët këtë mëngjes”, ka qenë komenti i Vera Sahatçiu-Orës në fotografinë e Ritës. Kujtojmë që Vera në një intervistë për versionin britanik të revistës HELLO!, kishte thënë se në familjen e tyre nuk ka të përkëdhelur dhe se përkundër famës që ka, Rita bën të njëjtat gjëra që bënte kur ishte një vajzë shtëpie.

“Nuk ka të përkëdhelur në familjen tonë. I them Ritës se të gjithë ne jemi superyje në mënyrën tonë. Duke qenë në syrin publik, nuk do të thotë se është më e mirë se të tjerët dhe ajo e di këtë; ajo ende duhet ta pastrojë kuzhinën kohë pas kohe”, ishte shprehur Vera Sahatçiu-Ora.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkëshortja e aktorit të njohur, Gaz Pajës, Ira Seferi është shtatzënë dhe shumë shpejt pritet që ata të bëhen prindër.

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli është bërë ditën e sotme gjyshe për herë të parë.

Moderatorja Arbana Osmani është shpesh në qendër të vëmendjes së medias pasi së fundmi po përflitet për lidhjen e saj të re të dashurisë.

Dueti i Era Istrefit me reperin rus Allj, i cili u publikua dy ditë më parë është pritur shumë mirë nga publiku.

Modeja e njohur, Cara Delevingne është përzgjedhur së fundmi të jetë imazhi i kopertinës së revistës "Marie Claire" për muajin shtator 20

Peter Fonda, aktori dhe regjisori i njohur ndërkombëtar i cili mori famë nga roli në filmin"Easy Rider", ka ndërruar jetë në moshën 79-vj

Halle Berry ka treguar që është në formë të mrekullueshme, duke postuar shpeshherë foto në profilin Instagram ku shfaqet sensuale dhe nxj

Pas ndarjes me këngëtaren Miley Cyrus, duket se familja e aktorit Liam Hemsworth nuk dëshiron që ata të kthehen më bashkë.

Erik Lloshi do t’i japë fund beqarisë. Këngëtari do të martohet pas një lidhjeje 7-vjeçare me partneren e tij serbo-kroate Romina.

Të gjithë fansat dhe ndjekësit e çiftit Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez mbeten pa fjalë kur ky i fundit i dhuroi një makinë luksoze për