Rita Ora zbulon datën e publikimit dhe titullin e albumit të ri

18/09/2018 - 20:45

   "Phoenix", titulli i albumit më të ri të Rita Orës

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka paralajmëruar publikimin e albumit të ri.

Albumi do të mbajë titullin “Phoenix” dhe do të publikohet më 23 nëntor. 

Këtë lajmërim këngëtarja e ka bërë përmes rrjetit social Instagram, ku ka treguar që në vitin 2019 do të mbajë edhe një turne muzikor. 

Të gjithë fansat që e porosisin albumin tani kanë mundësi të qasen edhe në biletat e turneut të këngëtares shqiptare. 

Lajmit për publikimin e albumit të saj të dytë iu janë gëzuar fansat e këngëtares, të cilët kanë lënë komente pozitive në rrjetet sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sabri Fejzullahu ka zgjedhur që të vijë në një projekt të ri muzikor me këngëtaren Morena, e cila u shpall “Miss Kosova” në vitin 2010.

Justin Bieber ka filluar një kapitull të ri romantik me bashkëshorten e tij Hailey Baldwin, por në zemrën e tij ka ende një hapësirë për

Kontakti i fundit mes Thomas Markle dhe Meghan Markle daton në maj në prag të martesës së saj me princin Harry.

Qysh në fëmijëri ishte në qendër të vëmendjes dhe tani si një kampione e stilit, Kendall është bërë modelja më e paguar e botës si dhe më

Dua Lipa dhe Paris Hilton janë yje shumë të famshme, secila në fushën e saj, ndërsa kur bëhen bashkë, padyshim që marrin vëmendjen e fans

Në lajmet që qarkullojnë lidhur me familjen mbretërore, thuhet se princi William mendon se Meghan po e largon Harry-n nga familja.

Mbase, po të mos ishte për “Kënga Magjike”, këtë detaj mund të mos e kishim kapur, por paparazzi i Panorama Plus i ka ndjekur këngëtarët

Catriona Gray ka mposhtur 93 konkurrente dhe ka rrëmbyer kurorën e Miss Universe 2018.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka festuar sot 39- vjetorin e lindjes.

Janë të rralla rastet kur nënë e bijë janë bashkë në ekran, por edhe kur janë veç njëra-tjetrës nuk shpëtojnë kurrë nga pyetjet për rapor