Roza Lati sfidon frikën e saj më të madhe

04/07/2019 - 23:01

Roza Lati ka vite që është pjesë e ekranit dhe ka pasur mundësinë të drejtojë formate të ndryshme televizive. Së fundmi moderatorja ka marrë përsipër të realizojë për herë të parë një ‘reality show’ me personazhe VIP dhe plot aventura.

Për këtë punë të re tejet impenjative, Roza është vendosur këto ditë në jug të Shqipërisë për të xhiruar pjesët e emisionit. Duke qenë se “Bukë me vete” kërkon shumë adrenalinë dhe çmenduri, Roza ka vendosur që të sfidojë edhe veten.

Sot ajo ka treguar se është hedhur me parashutë dhe për të ka qenë një arritje, sepse ka zbuluar se lartësia është fobia e saj më e madhe. Në profilin zyrtar të ‘reality show’, Roza ka publikuar disa video nga hedhja e saj me parashutë.

Në njërën prej tyre ajo tregon gjithë frikë se çfarë do të bëjë dhe me shaka i drejtohet nënës së saj, Rita Latit, duke i lënë “amanetet” e fundit.

Pavarësisht se e mendonte si një eksperiencë të frikshme në fund Roza ka treguar se arriti ta tejkalonte frikën dhe se e ka shijuar shumë hedhjen me parashutë.

“Bukë me vete” pritet që të nisë transmetimin në ekranin e “Ora News” në datën 10 korrik në orën 13:00. Kujtojmë se pak javë më parë moderatorja mbylli me sukses emisionin e saj “Why Not”. /revistawho

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Selena Gomez ka bërë sërish të flitet për të pasi një komenti që ka lënë në një nga fotot e modeles së njohur Bella Hadid.

Rudina Dembacaj, sot aktore hunori, po përflitet gjerësisht në media për lidhjen e re, gje që mendohet se ka qenë pikërisht shkaku që i d

Më shumë se një vit më parë, këngëtarja e njohur Eneda Tarifa i dha fund bashkëjetesës 18-vjeçare me muzikantin Erjon Zaloshnja.

Prej 3 vitesh, boksieri i njohur Robin Krasniqi ishte në një lidhje dashurie me modelen Heidi Lushtaku.

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli është ngacmuar së fundmi për librin e tij "Sekretet e shijes", i prezantuar në panarin e këtij

Dy vite më parë bëri bujë historia e mbrojtësit të Kombëtares Andi Lila, i cili në një video amatore, tregoi një barsoletë për të qeshur

Eneda Tarifa është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri.

Këngëtarja Ariana Grande po kalon disa probleme shëndetësore, çka mund ta detyrojë të anulojë koncertet e saj për turneun botëror.

Duka i Yorkut ka folur publikisht për BBC rreth akuzave për përdhunim ku tha se incidenti i përfolur me një amerikane 17-vjeçare nuk ka n

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ‘Shiko kush luan’ ka qenë e ftuar këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Fifi, e cila na s