"S'dinte të hapte gojën, e bëra këngëtare", kolegia demaskon Anjeza Brankën

19/10/2017 - 12:27

Ajo është një këngëtare jo shumë e njohur në vendin tonë por që siç thotë, ka një karrierë të konsoliduar në Zvicër.

Në daljen e saj të fundit për publikun shqiptar, ka treguar disa detaje interesante për jetën e saj profesionale si dhe marrëdhëniet me kolegët.

Silvi Dollapi u shpreh sot në emisionin "Ditë e Re", se ka ndihmuar shumë këngëtare të reja, të cilat as nuk dinin të lëviznin gojë për të kënduar, që të nisin karrierën e tyre.

Silvi u shpreh:

"Kam bërë shumë për këngëtarë që vetëm lëviznin gojën. Kam qenë iniciatore që këto këngëtare të bëheshin të famshme në Zvicër, po edhe në shumë vende të tjera botës. Janë shumë mosmirënjohës, por ia kam lënë në dorë Zotit."

Pa ngurruar fare për të treguar emra, një nga këngëtaret e njohura që ka demaskuar Silvi është Anjeza Branka.

"Ajo që kam ndihmuar është Anjeza Branka. Por ka ngelur aty ku e kam lënë unë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Soni Malaj, këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, por prej disa kohësh edhe për atë europian, është një prej protagonisteve kryesore

Edhe pse nuk një gjë e tillë nuk këshillohet, Kim Kardashian West ka pranuar se ajo e thyen shpesh herë rregullin e kujdesit të lëkurës.

Teksa Arditi ishte ai që bëri bashkë Fifin dhe Mc Kreshën, të cilët sollën prej këngëve më të bukura të festivalit "Kënga Magjike", këngë

Flori Mumajesi ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë me fitoren në "Kënga Magjike". 

Pas kërcimeve të konkurrentëve, shpeshherë hapet debat në "Dance with me", por këtë herë shkak ishte thjesht një kompliment i moderatores

Kaia Gerber, vajza e supermodelës Cindy Crawford, është kurorëzuar "Modelja e Vitit" në eventin vjetor të Fashion Awards 2018.

Një ndër këngët më të dashura për publikun në “Kënga Magjike” ishte padiskutim “Psikopatja jote” e Fifit dhe Mc Kreshës e cila jo më kot

Ditën e djeshme, të ftuar tek “E diela shqiptare”, Ronela Hajati dhe grupi Revolt Klan patën një debat midis tyre.

10 dhjetori për bukuroshen shqiptare Almeda Abazi dhe aktorin e njohur turk, Tolgahan Sayisman, është një datë shumë e rëndësishme, pasi

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus i ka shokuar të gjithë me deklaratën që ka bërë gjatë një interviste për “The Sun”, ku ka pranua