Shifër e jashtëzakonshme... Ermali zbulon sa ka fituar në një muaj "2 gisht mjaltë"

25/05/2019 - 15:45

“2 gisht mjaltë”, filmi me produksion të Ermal Mamaqit ka qenë një sukses në Shqipëri.

Qindra bileta janë shitur në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Zvicër e ndërsa është parashikuar edhe një tur në USA, Greqi dhe Itali. Ermal Mamaqi së bashku me Elvana Gjatën, kanë qenë në Kanë për të promozuar filmin e tyre.

Në një intervistë për “Cineuropa” Ermali zbuloi numrin e saktë të biletave të shitura dhe si rrjedhojë edhe fitimet e filmit. Ai ka deklaruar se janë shitur 250 000 bileta në vetëm një muaj, rekord në kinematografinë shqiptare.

Për rrjedhojë, filmi për një muaj ka grumbulluar mbi 1 milion euro fitime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është përfolur shpeshherë se Marina Vjollca dhe Getoar Selimi do bëhen prindër për herë të parë.

Ditët e fundit, këngëtarja Lady Gaga ka qenë në qendër të vëmendjes, pasi aludohet se është shkaku që marrëdhënia mes Irina Shayk dhe Bra

Adele nuk e ka fshehur asnjëherë që është një superfanse e Spice Girls dhe nuk mund të mungonte në koncertin e tyre të fundit në stadiumi

Janë bërë tri vjet që kur Angelina Jolie njoftoi se ajo dhe Brad Pitt ishin ndarë pas 12 vjetësh së bashku, përfshirë dy vjet martesë.

Këngëtarja shqiptare Lindita Halimi është martuar me reperin e njohur me ngjyrë Big D, i cili është edhe menaxheri i saj.

Është padiskutim një nga reperët më të suksesshëm shqiptar, por duket se Ledri Vula ka tërhequr dhe vëmendjen e mediave të huaja.

Aktorja Bella Thorne ka vendosur t’i përballojë kërcënimet per fotot nudo në një mënyrë ndryshe: i parapriu duke i postuar vetë ajo.

Bebe Rexha dhe Ava Max janë dy këngëtare me origjinë shqiptare që po korrin sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.

Këngëtarja e famshme, Rita Ora është shfaqur shumë seksi dhe provokuese në rrugët e Londrës.