Shpallen fituesit e MTV Movie Awards, zbuloni triumfuesit

19/06/2019 - 11:37

Mbrëmjen e të hënës janë shpallur fituesit e MTV Movie & TV Awards dhe triumfues ishin "Avengers: Endgame" dhe "Game Of Thrones".

"Avengers: Endgame" rrëmbeu tre nga çmimet më të mëdha të konkursit: Best movie, Best Hero me aktorin Robert Downey Jr., Best Villain me aktorin Josh Brolin. Ndërsa Game Of Thrones mori çmimin Best Show.

Lady Gaga fitoi çmimin "Best performance in a movie" për rolin e saj në filmin "A Star Is Born", ndërsa Elisabeth Moss fitoi "Best performance in a show" për The Handmaid's Tale.

Endgame, që doli në kinema në prill, ka qenë sukses i madh tregtar dhe është i dyti pas "Avatar" në listën e filmave më të mëdhenj ndonjëherë. Dwayne "The Rock" Johnson u nderua me çmimin Generation Award, ndërsa Jada Pinkett Smith u nderua me Trailblazer Award.

Edhe aktorja Sandra Bullock ishte fituesja e parë e madhe e natës, që mori çmimin për performancën më të frikshme për rolin e saj në filmin horror Bird Box të Netflix.

Lista e plotë e fituesve:

Best movie

"Avengers: Endgame" *WINNER

"BlacKkKlansman"

"Spider-Man: Into the Spider-Verse"

"To All the Boys I've Loved Before"

"Us"

Best show

"Big Mouth"

"Game of Thrones" *WINNER

"Riverdale"

"Schitt's Creek"

"The Haunting of Hill House"

Best performance in a movie

Amandla Stenberg (Starr Carter) -- "The Hate U Give"

Lady Gaga (Ally) -- "A Star is Born" *WINNER

Lupita Nyong'o (Red) -- "Us"

Rami Malek (Freddie Mercury) -- "Bohemian Rhapsody"

Sandra Bullock (Malorie) -- "Bird Box"

Best performance in a show

Elisabeth Moss (June Osborne/Offred) -- "The Handmaid's Tale" *WINNER

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) -- "Game of Thrones"

Gina Rodriguez (Jane Villanueva) -- "Jane the Virgin"

Jason Mitchell (Brandon) -- "The Chi"

Kiernan Shipka (Sabrina Spellman) -- "Chilling Adventures of Sabrina"

Best hero

Brie Larson (Carol Danvers/Captain Marvel) -- "Captain Marvel"

John David Washington (Ron Stallworth) -- "BlacKkKlansman"

Maisie Williams (Arya Stark) -- "Game of Thrones"

Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man) -- "Avengers: Endgame" *WINNER

Zachary Levi (Billy Batson/Shazam) -- "Shazam!"

Best villain

Jodie Comer (Villanelle) -- "Killing Eve"

Joseph Fiennes (Commander Fred Waterford) -- "The Handmaid's Tale"

Josh Brolin (Thanos) -- "Avengers: Endgame" *WINNER

Lupita Nyong'o (Red) -- "Us"

Penn Badgley (Joe Goldberg) -- "You"

Best kiss

Camila Mendes & Charles Melton (Veronica Lodge & Reggie Mantle) -- "Riverdale"

Jason Momoa & Amber Heard (Aquaman & Mera) -- "Aquaman"

Ncuti Gatwa & Connor Swindells (Eric Effiong & Adam Groff) -- "Sex Education"

Noah Centineo & Lana Condor (Peter Kavinsky & Lara Jean) -- "To All the Boys I've Loved Before" *WINNER

Tom Hardy & Michelle Williams (Eddie Brock/Venom & Anne Weying) -- "Venom"

Reality royalty

"Jersey Shore: Family Vacation"

"Love & Hip Hop: Atlanta" *WINNER

"The Bachelor"

"The Challenge"

"Vanderpump Rules"

Best comedic performance

Awkwafina (Peik Lin Goh) -- "Crazy Rich Asians"

Dan Levy (David Rose) -- "Schitt's Creek" *WINNER

John Mulaney (Andrew Glouberman) -- "Big Mouth"

Marsai Martin (Little Jordan Sanders) -- "Little"

Zachary Levi (Billy Batson/Shazam) -- "Shazam!"

Breakthough performance

Awkwafina (Peik Lin Goh) -- "Crazy Rich Asians"

Haley Lu Richardson (Stella) -- "Five Feet Apart"

Mj Rodriguez (Blanca Rodriguez) -- "Pose"

Ncuti Gatwa (Eric Effiong) -- "Sex Education"

Noah Centineo (Peter Kavinsky) -- "To All the Boys I've Loved Before" *WINNER

Best fight

"Avengers: Endgame" -- Captain America vs. Thanos

"Captain Marvel" -- Captain Marvel vs. Minn-Erva *WINNER

"Game of Thrones" -- Arya Stark vs. the White Walkers

"RBG" -- Ruth Bader Ginsburg vs. Inequality

"WWE Wrestlemania" -- Becky Lynch vs. Ronda Rousey vs. Charlotte Flair

Best real-life hero

Alex Honnold -- "Free Solo"

Hannah Gadsby -- "Nanette"

Roman Reigns -- "WWE SmackDown"

Ruth Bader Ginsburg -- "RBG" *WINNER

Serena Williams -- "Being Serena"

Most frightened performance

Alex Wolff (Peter) -- "Hereditary"

Linda Cardellini (Anna Tate-Garcia) -- "The Curse of La Llorona"

Rhian Rees (Dana Haines) -- "Halloween"

Sandra Bullock (Malorie) -- "Bird Box" *WINNER

Victoria Pedretti (Nell Crain) -- "The Haunting of Hill House"

Best documentary

"At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal"

"McQueen"

"Minding the Gap"

"RBG"

"Surviving R. Kelly" *WINNER

Best host

Gayle King -- "CBS This Morning"

Nick Cannon -- "Wild 'n Out" *WINNER

Nick Cannon -- "The Masked Singer"

RuPaul -- "RuPaul's Drag Race"

Trevor Noah -- "The Daily Show with Trevor Noah"

Most meme-able moment

"Lindsay Lohan's Beach Club" -- The Lilo Dance

"Love & Hip Hop: Hollywood" -- Ray J's Hat

"RBG" -- The Notorious RBG

"RuPaul's Drag Race" -- Asia O'Hara's butterfly finale fail

"The Bachelor" -- Colton Underwood jumps the fence *WINNER

Best musical moment

A Star is Born -- "Shallow" *WINNER

Bohemian Rhapsody -- Live Aid Concert

Captain Marvel -- "Just a Girl"

Chilling Adventures of Sabrina -- "Masquerade"

On My Block -- "Look at that Butt"

Riverdale -- "Seventeen"

Spider-Man: Into the Spider-Verse -- "Sunflower"

The Umbrella Academy -- "I Think We're Alone Now"

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel, Sako ka folur për jetën e saj, karrierën dhe futbollin.

Aktorja amerikane Helen Elizabeth Hunt, fituese e çmimit 'Oskar', është përfshirë në aksident në Los Anxhelos dhe ka përfunduar në spital

Lori Hoxha u ka dhënë një përgjigje të gjithë atyre personave që duan të dinë përse nuk ka bërë asnjë dedikim në rrjete sociale për ditël

Këngëtarja Elvana Gjata po komentohet së tepërmi në media për paraqitjen e saj në një event mode të organizuar së fundmi në kryeqytet.

Çifti mbretëror ndodhet për një tur katër ditor në Pakistan dhe duket se janë shtuar detajet se Kate dhe William presin të bëhen prindër

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar, Aurela Gaçe feston sot ditëindjen e saj të 45-të.

Olsi Bylyku dhe partnerja e tij, Egli janë kthyer një ndër çiftet më të komentuar në showbiz-in shqiptar.

Këngëtarja Barbana Dini ka publikuar një ditë më parë këngën e titulluar "Ku je", në bashkëpunim me të vëllain e ndjerë, Ergi Dini.

Jennifer Aniston nuk i rezistoi dot rrjetit social Instagram,.

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.