“Të bëhesh kurajoz si babi Eri”, Ajola Xoxa dedikim prekës për të birin

19/10/2018 - 11:00

Ajola Xoxa dhe Erion Veliaj u bënë prindër për herë të parë dy javë më parë. Çifti vendosi ta quajnë me emrin e veçantë Kajan dhe po kaq i veçantë është edhe dedikimi që mami Ajola ka bërë për të birin.

Ajo ka publikuar në rrjetin social një foto të realizuar 12 orë para se të lindte djalin, ndërsa shkruan disa rreshta prekëse.

"Kjo fotografi është marrë 12 orë përpara se ti të vije në jetë Kajan, e të na e mbushje jetën plot me dritën e bardhë të rrezes së parë të agimit. Mami uron që ti të rritesh i shëndetshëm, të bëhesh një njeri i mençur, i mirë dhe i drejtë, të të udhëheqi në jetë gjithnjë dashuria dhe asnjëherë inati; të bëhesh kurajoz si babi Eri, ta kesh zemrën plot mirësi si nëna Valbona dhe plot dedikim si nëna Shqipja, t’i duash librat si gjyshi Beni, të kesh buzëqeshjen gjithë dritë si gjyshi Luani që të mbron nga qielli, zemrën të paqtë si stërgjysja Gano, dhe të jesh cool si xhaxhi Arbi. Nga mami tashmë t’i e ke marrë të gjithë zemrën dhe zemra ime qëndron e gjitha aty brenda zemrës tënde të vogël, përgjithmonë", – shkruan Ajola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e famshme, Rita Ora është shfaqur shumë seksi dhe provokuese në rrugët e Londrës.

Edhe pse e shkëputur nga ekrani prej kohësh, moderatorja bukuroshe Marina Vjollca është mjaft aktive në rrjete sociale.

Muajin e kaluar bukuroshja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori shumë i dashur turk, Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë me ar

Fjodora Fjora është një nga gazetaret më të njohura të kulturës në Shqipëri.

William Levy dhe bashkëshortja e tij Elizabeth Gutierrez janë drejt ndarjes.

Aktorja e njohur italiane Ornella Muti është dënuar me gjashtë muaj heqje lirie si edhe një gjobë prej €500 për shkak të mospjesëmarrjes

Aktorja Dakota Johnson dhe Chris Martin i kanë dhënë fund lidhjes së tyre 2-vjeçare.

Ledri Vula, Lorik Cana dhe aktori Edi Kastrati janë nderuar me çmimin “Nderi i Gjakovës”.

Në rast se moderatorja Xhemi Shehu vendos të largohet nga drejtimi i spektaklit “Portokalli”, vendin e saj është e gatshme ta zërë aktorj

Cuba Gooding Jr është arrestuar të enjten me akuzat se ka ngacmuar seksualisht një grua në New York.