Tina Turner po planifikon të martohet

24/03/2013 - 21:49

SHBA, 24 mars 2013- Pas 27 vjetësh këngëtarja e njohur amerikane, Tina Turner dhe partneri i saj Erwin Bach deklarojnë se do të martohen gjatë këtij viti.

Gazeta britanike Blick shkruan se, “73-vjeçarja do ta kurorëzojë lidhjen në martesë ceremonia e së cilës do të zhvillohet pranë një liqeni në Zyrih”. Mediat shkruajnë gjithashtu se “çifti tashmë e ka planifikuar në detaje dasmën, përfshirë edhe kodin e veshjes së të ftuarve”.

Turner dhe Bach janë njohur në vitin 1986 në Gjermani gjatë turneut të këngëtares. Edhe pse i kishte propozuar për martesë, Tina kishte thënë se kurrë nuk do të martohej, për shkak se ish-burri Ike Turner e kishte keqtrajtuar. Mirëpo,duket se ajo ka ndërruar mendje. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Young Zerka dhe Ronela Hajati, janë një nga çiftet më të përfolura të momentit, dhe për faktin që të gjithë e dinë që janë prej vitesh ba

Robert Berisha është një ndër personazhet më të komentuar për momentin për shkak edhe të marrëdhënies së tij me Nora Istrefin.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, kohët e fundit ka qenë tejet aktive në publikimin e fotografive ku shfaqet provokative.

I vjetër dhe dorështrënguar. Është ky motivi për të cilën Meital Dohan, 40-vjeçarja artiste, ka lënë aktorin 78 vjeçar Al Pacino.

Reperi i njohur Pop Smoke, është vrarë me armë zjarri brenda banesës së tij. Autoritetet njoftojnë se muzikanti i famshëm, emri i vërtetë

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë në muajin maj të vitit që lamë pas. Almeda solli në jetë djalin e tyre

Aktori James Bond ka anulluar premierën e filmit të tij të ri në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës, koronavirus.

Modelja e njohur e Playboy, Heather Elizabeth Parkhurst është sulmuar nga dy qentë e saj Pitbull e për pasojë ka përfunduar në spital.

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, moderatorja Roza Lati foli hapur edhe për ish-të dashurin e saj, për të cilin është komentuar së

Aktori i humorit, Romeo Veshaj ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin "Wake Up", në Top Channel.