Ukraina heq nga lista e zezë Al Banon: Jam këngëtar jo politikan

12/09/2019 - 16:12

Al Bano nuk do të jetë më në listën e zezë të Ukrainën, siç u vendos disa muaj më parë nga qeveria e Kievit. Njoftimin e ka dhënë avokati i këngëtarit, që ka sqaruar që këngëtari tashmë nuk ëhstë më në listën e zezë të Ucrainës.

"Gjithcka është sqaruar me qeverinë e Re. Do t heqin nga lista e zezë. Kopetencat e tij janë artistike, muzikore dhe vizioni i tij është gjithmonë paqësor".

Ukraina e kritikoi Al Bano-n për disa deklarata të bëra në lidhje me përkatësinë e gadishullit të Krimesë.

"Nuk kam qenë ndonjëherë i interesuar për këtë çështje duke qenë se jam këngëtar e jo politikan. Shpresoj të më ftojnë dhe të më mirëpresin në Ukrainë për një koncert të madh për paqen", tha këngëtari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej disa javësh, në media qarkulloi lajmi se moderatorja e njohur e “InTV”, Fatma Methasani ishte në pritje të ëmbël të fëmijës së parë

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime.

Ditën e sotme ka nisur sezoni i ri mësimor dhe të shumtë janë vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Në shtator jo vetëm nxënësit përgatiten për fillimin e shkollës por edhe njerëzit e ekrtanit për startimin e sezonit të ri televiziv.

Getoar Selimi mund të cilësohet si një nga meshkujt më me stil të showbiz-it shqiptar, sepse gjithmonë është treguar shumë i kujdesshëm p

Princi Harry feston sot më 15 shtator 35-vjetorin e lindjes.

Moderatorja e njohur Albana Osmani përcjell shumë energji pozitive dhe falë kësaj është shumë e pëlqyer nga publiku.

Ish-deputetja Grida Duma së fundmi ka qenë e ftuar në "Pop Culture", ku rrëfeu disa detaje për veten që më herët nuk i kishte thënë në pu

Ditën e djeshme moderatorja, Jonida Vokshi dhe aktori Besnik Krapi u kurorëzuan me martesë në një resort luksoz të qytetit të Durrësit.

Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij, Monika, së shpejti do të bëhen prindër për herë rë dytë.