Vdes në moshën 40-vjeçare moderatorja e "Le Iene", Nadia Toffa

13/08/2019 - 09:18

Nadia Toffa, fytyra e njohur televizive dhe moderatore e programit italian shumë të njohur edhe në Shqipëri, "Le Iene", ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin.

Lajmi bëhet i ditur nga redaksia e "Le Iene" me një postim prekës në Facebook:

"Ke luftuar me kokën lart, me buzëqeshje, me dinjitet dhe duke shpërfaqur të gjithë forcën tënde, deri në fund, deri më sot".

"Si pasojë e një sëmundjeje dhjetorin e shkuar (ishte viti 2017) u operova në urgjencë", rrëfente Nadia Toffa në studion e "Verissimo" tetorin e shkuar.

"Më pas bëra kimioterapi dhe radioterapi. Dukej gjithçka e përfunduar, porn ë mars, gjatë një kontrolli, erdhi lajmi i keq. Kanceri ishte rikthyer dhe më operuan sërish".

Që atëherë "Hijena" italiane, nisi pa u trembur luftën e saj kundër tumorit nën tingujt e radioterapisë dhe kimioterapisë. Humbja e flokëve, urryesit që kritikonin ekspozimin e saj në rrjetet sociale, e më pas rënia, lodhja…

Postimi i saj i fundit në "Instagram" daton më 1 korrik, para përkeqësimit të sëmundjes. Si gjithnjë, në foto e shoqëronte qenushi i saj  Totò. "Unë dhe Totò të bashkuar! Po nga anët tuaja ç’bëhet? Ju puth të gjithëve, të gjithëve ".

Më pas asgjë, deri te lajmi i tmerrshëm i ditës së sotme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së Salsano Rrapit në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli”, ku tha se aktorja e njohur e portokallisë, Delinda Disha ishte

E kush nuk e ka parë telenovelën e famshme meksikane, “Kur ti të jesh e imja”.

Ditën e djeshme, këngëtarja e famshme shqiptare, Bebe Rexha publikoi në Instagram një video ku shfaqej në një avion privat teksa bënte kë

Blogeri i njohur nga Durrësi, Olti Curri kohët e fundit ka ndryshuar fizikisht pasi ka humbur shumë peshë.

Ndarja e papritur e Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth bëri bujë të madhe në media pasi erdhi vetëm pak muaj pas martesës e pas 10 vitesh das

Adelina Ismaili i ka bërë një dedikim shumë special bashkëshortit të saj, Vali Krasniqi.

Delinda Zhupa ishte një nga ikjet më të fundit nga "Portokallia" për një projekt të ri në Tv Klan.

Këngëtarja Nicole Scherzinger fitoi famë si liderja e grupi të vajzave "Pussycat Dolls" duke shitur 15 milionë albume dhe 40 milionë këng

Keira Knightley është bërë sërish nënë. Eventi i bukur ka ndodhur disa ditë më parë dhe është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocio