VIDEO/ Landi rrëfen bashkëpunimin me Edi Ramën: Ishte shumë...

13/01/2018 - 09:59

   Grupi “West Side Family”  ishte një nga grupet më të dashura në kohën kur ata ishin aktiv në tregun muzikor. Vetëm para pak kohësh dy anëtarët Landi dhe Miri sollën një këngë dedikuar anëtarit të tretë Dr Florit që humbi jetën në mënyrë tragjike para pak vitesh.

I ftuar në emisionin ‘’Boom’’në Ora News, Landi ka rrëfyer më tej për këngën, por edhe ka kujtuar momente kulmore në karrierë të grupit.

"West Side Family" ka pasur dy bashkëpunime me kryeministrin Edi Rama, në kohën kur ai ishte kryetar bashkie dhe kryetari i PS, përkatësisht me këngët “Tirona” dhe “Çohu”.

Për ‘’Boom’’ Landi tha se këngët e tyre përgjithësisht kanë pasur në brendësi tematikën e politikës. Duke iu referuar shprehjes që kryeministri Rama përdor për median, Landi tha se “kazani më i madhe është politika”.

"Ai ka qenë shumë bashkëpunues te kënga “Tirona” shumë bashkëpunues tek kënga “Çohu”. Di të them që Flori mbase mund të kishte marrë një frymëzim së brendshmi, nuk dua të aludoj por mbase mund të kishte bërë edhe ndonjë këngë për “kazanët”.  “West Side Family” ka nisur me këngën “Tik tak tingujt e jetës” që për kohën sulmon politikën si ishte në atë kohë. Përveç “Tironës” ajo që bëri zhurmë ishte kënga “Zemërthyer” edhe ajo një revoltë kundër politikës.  Edhe mesazhi që ne japim me këngën “Beso” ka përfshirë pjesën që korrupsioni është prezent edhe pas 27 vitesh. Pra kazani më i madh është politika. Kur unë kërkoj gjithmonë nga vetja ime gjithmonë më tepër  që të dukem më mirë, të jap më mirë politika nuk e ka bërë këtë", u shpreh ai.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Programi i fundjavës, “Shiko kush luan”, erdhi edhe këtë të shtunë plot argëtim e surpriza.

Me ardhjen në jetë të Ajkës, Xhensila u shkëput për disa muaj nga muzika, por sot këngëtarja shumë e dashur për publikun i gëzoi të gjith

Në disa raste të veçanta shpesh yjet e njohura sjellin imazhe nga arkiva e tyre.

Tashmë është zyrtare: Neymar është sërish beqar!

Luis Fonsi ka marrë shtatë tituj Guinness World Records falë këngës që kryesoi listat e tabelave në janar 2017.

Hailey Baldwin ka paraqitur më 10 tetor kërkesën për vendosjen e mbiemrit të saj të ri ''Bieber'' si markë tregtare.

Nëpërmjet postimeve në profilin e saj në Instagram, Era Istrefi lajmëroi fansat se ndodhet në Amsterdam.

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Bleona Qereti ka publikuar klipin e saj më të ri me titull “Monster”.

Moderatorja e Top Channel Arbana Osmani ka publikuar në rrjete sociale një video mjaft gazmore.

Pas një heshtje dy javore nga ngjarja që tronditi zonën e ish Bllokut ka reaguar këngëtarja Elvana Gjata.