Ylli i MMA rrezikon burgim të përjetshëm

21/11/2018 - 16:38

Dhuna në familje pritet t'i kushtojë lirinë yllit të UFC-së, Arnold Berdon. 27-vjeçari i cili mban një rekord prej 7 fitoresh në 9 duelet si profesionist ka përfunduar në prangat e policisë, pasi dyshohet se ka dhunuar gruan e tij, Rachael Ostovich. 

Luftëtarja e MMA pësoi lëndime të shumta në fytyrë, çka sipas të gjitha gjasave do të tërhiqet nga sfida e planifikuar për në muajin janar kundër Paige VanZant. Momentalisht, Berdon është ende në paraburgim në stacionin kryesor të Honolulu PD, pasi 27-vjeçari nuk ka dalur ende në gjyq, ku mund të lirohet me kusht.

Nëse ai lirohet, nuk do të lejohet të kontaktojë me Ostovich. Nga ana tjetër, një pjesëtar i familjes së Arnold tha se synon të kundërshtojë çdo akuzë në gjykatë që ai sulmoi gruan e tij. Nëse dënohet, Berdon mund të përballet me burgim të përjetshëm me mundësinë e lirimit me kusht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Soni Malaj, këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, por prej disa kohësh edhe për atë europian, është një prej protagonisteve kryesore

Edhe pse nuk një gjë e tillë nuk këshillohet, Kim Kardashian West ka pranuar se ajo e thyen shpesh herë rregullin e kujdesit të lëkurës.

Teksa Arditi ishte ai që bëri bashkë Fifin dhe Mc Kreshën, të cilët sollën prej këngëve më të bukura të festivalit "Kënga Magjike", këngë

Flori Mumajesi ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë me fitoren në "Kënga Magjike". 

Pas kërcimeve të konkurrentëve, shpeshherë hapet debat në "Dance with me", por këtë herë shkak ishte thjesht një kompliment i moderatores

Kaia Gerber, vajza e supermodelës Cindy Crawford, është kurorëzuar "Modelja e Vitit" në eventin vjetor të Fashion Awards 2018.

Një ndër këngët më të dashura për publikun në “Kënga Magjike” ishte padiskutim “Psikopatja jote” e Fifit dhe Mc Kreshës e cila jo më kot

Ditën e djeshme, të ftuar tek “E diela shqiptare”, Ronela Hajati dhe grupi Revolt Klan patën një debat midis tyre.

10 dhjetori për bukuroshen shqiptare Almeda Abazi dhe aktorin e njohur turk, Tolgahan Sayisman, është një datë shumë e rëndësishme, pasi

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus i ka shokuar të gjithë me deklaratën që ka bërë gjatë një interviste për “The Sun”, ku ka pranua