Ylli i popit, Sia zbulon se vuan nga një sëmundje kronike

05/10/2019 - 18:23

Ylli australian i popit, Sia ka zbuluar se vuan nga një sëmundje që i shkakton dhimbje kronike.

Në një postim në Twitter, këngëtarja tha se vuan nga Ehlers-Danlos Syndrome (EDS), një sëmundje e rrallë që i shkakton dhimbje në kyçe dhe lodhje ekstreme.

43-vjeçarja njihet për jetën e saj të fshehtë dhe për faktin që e mban fytyrën të mbuluar. Gjithashtu Sia mban pothuajse gjithmonë paruke në kokë.

Ajo ka shkruar shumë hite, përfshirë edhe për këngëtaret si Rihanna, Beyonce, Katy Perry dhe Adele.

"Unë thjesht doja t'ju thosha atyre që vuajnë nga dhimbja, qoftë fizike apo emocionale, se ju dua, vazhdoni të luftoni,"-shkroi Sia. "Dhimbja po demoralizohet dhe nuk jeni vetëm."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj shijon ditët me diell të tetorit në qytetin e Durrësit.

Ndarja e Mozzik dhe Loredanës ka qenë tema më e diskutuar kohët e fundit, shoqëruar me shumë kunja që ata i bënin njëri-tjetrit në rrjete

Këtë të shtunë, në emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ka qenë i ftuar një personazh, i cili bëri zhurmë nëpërmjet një postimi në You

Kënga më e bukur e dekadës së fundit është “Video games” e Lana del Ray. Çmimi u dha nga ‘Q Awards’ në  Londër.

Këngëtarja shqiptare Rita Ora vazhdon të korrë sukses në arenën ndërkombëtare.

Mbrëmjen e kaluar, emisioni "Shqiptarët për shqiptarët", nisi puntatën e parë për këtë sezon por pa moderatoren Ola Bruko.

Prej 17 vitesh, aktorja e njohur Pavlina Mani dhe bashkëshorti i saj, regjisori Pirro Mani janë larguar në Shtetet e Bashkuara të Amerikë

Aktorja e njohur turke Alina Boz ka qenë gjithmonë e komentuar për rolet e saj të shumta në telenovelat turke nga të cilat mori dhe famën

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi u bë nënë për herë të dytë pak muaj më parë.

Këngëtarja e famshme, Lady Gaga ka rënë nga skena gjatë performancës së saj të fundit në Las Vegas pasi po mbahej në krahët e një fansi k