Zbuloni sa e ka rrogën Rezart Veleshnja, por edhe projektin e ri

19/08/2018 - 21:21

Ka nisur me nota humori intervista mes aktorit të Portokallisë Rezart Veleshnja në studion verore të ABC News dhe gazetarit Eni Shehu. Ai ka zbuluar ekskluzivisht për ABC News disa detaje për projektin e ri. Është një film komedi me skenar të Ermal Mamaqit dhe dikujt tjetër, që Veleshnja preferon të mos e tregojë, ndërsa kasti është një grup turqish që sipas tij renditen në dhjetëshen e atyre që bëjnë filma në Hollivud. Një rol kryesor në këtë film do të ketë edhe këngëtarja Elvana Gjata.

“Ermali ka bërë zgjedhjen. Më ka ftuar Ermali i cili është producenti dhe aktori kryesor. Është një karakter që Ermali kishte menduar se mund ta bëja unë një fatorino autobusi, një rol i vogël po karakter i lezetshëm. Edhe Elvana është në rol kryesor, nuk po i them detajet, por kur të dalë në kinema ka për të bërë bum”.

I pyetur se ku po zhvillohen xhirimet Veleshnja shprehet se ato bëhen nëpër shtëpi, Tiranë dhe qytete të tjera, ndërsa ka një rikthim të filmave komedi të Koço Devoles.

Ka vijuar me “debate” biseda mes tyre sa i takon lëvizjeve nga Top Channel në Klan, pagave dhe vetëfinancimit, ku Veleshnja zbulon edhe pagën e tij.

“Ermali nuk ka dalë nga Klani, Ermali ka dalë nga Portokallia dhe ka shkuar në Klan. Që ta them dhe njëherë meqë po gricesh vetë, që çdo artist që ka dalë nga Topi ka shkuar në Klan dhe është rikthyer sërish në Top”.

Eni Shehu: Kush janë këta, ti do shkosh te Klani, nisur nga aktorët e tjerë, Kimikati ka pranuar të vijë në Klan?

Rezart Veleshnja: Top Channel e vlerësoj se është dashuria e parë dhe më ka rritur mirë, plus që është edhe me njerëz nuk jam kapriçioz, unë në TCH ndjehem shumë mirë dhe unë si aktor kam pozicionin tim dhe nuk kam pse lëviz. Duhet të vijë oferta, nëse vjen oferta. Ne nuk kemi pasur mungesa pagash, ne jemi shumë mirë e të kënaqur.

Eni Shehu: Ka kaluar me vetëfinancim Portokallia?

Rezart Veleshnja: Po ne zëre se ne jemi me vetëfinancim se pagat tona janë mbi 4, nuk besoj që Klani mund të paguajë 7 milionë lekë një aktor humori.

Eni Shehu: Mund ta bësh thirrjen që tani?

Rezart Veleshnja: “4 e kusur paguan topi, kurse ti qëparë me the që e ke rrogën 800 mijë lekë, ne e kemi nga dy milionë, mos i hy kësaj teme se del me minus me mua”.

I pyetur për personazhin e tij në Portokalli, Veleshnja tha se: “ne marrim ekstraktin dhe e mbushim me pjesë të karakterit, është pjesa e aktorit që pasurohet me ingridientë të tjerë dhe nuk ka lidhje me ata që është dikush.

Eni Shehu: Kush ka thënë?

Rezart Veleshnja: I pari je ti.

Eni Shehu: Unë të kam thënë që vetëm një detaj nuk më pëlqen se nuk është i mi

Rezart Veleshnja: Ka shumë detaje që shtohen dhe nuk ka më lidhje me ty ecën dhe evolon karakteri dhe ky karakter mund të bëhet polic.

Eni Shehu: Nëse unë do vija tek Topi do vazhdoje ta bëje? E ke kripën e detit sezonin e ri?

Rezart Veleshnja: Nuk e kemi vendosur akoma. Shumë frymë të keqe paske për Topin, gjëja e parë që do bësh kur të futesh tek Topi do të bjerë të fikët, kur të futësh kartën në bankomat për herë të parë se do kesh pagën shumë të lartë. /abcnews.al

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas martesës së zhurmshme, shumë shpejt filluan të dalin thashetheme se Priyanka Chopra është shtatzënë.

Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit, Olsi Bylyku, festoi 21-vjetorin e tij të lindjes e sigurisht që nuk mungonin urimet e shumta

Robert Berisha sot cilësohet si një nga meshkujt më tërheqës të showbiz-it shqiptar dhe ka arritur të fitojë zemrat e të gjithëve.

Pasditen e sotme, violinisti shqiptar me famë botërore Olen Çesari ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë” prej ku foli për fëmijërinë

Këngëtarja shqiptare nuk do të jetë më shtetase shqiptare.

Lidhja e përfolur në media mes moderatores së njohur Arbana Osmani dhe regjisorit të emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishajt

Meghan Markle mund të ketë lindur. Është ky dyshimi i mediave britanike dhe që ka filluar të shpërndahet nga të gjithë mediat botërore.

Armina Mevlani është mjaft aktive në ‘Instagram’ dhe herë pas here publikon momente nga përditshmëria.

Moderatorja, Rudina Magjistari rrallë flet për vajzën e saj, por këtë herë ndodhi dhe në emisionin që ajo drejton ku e ftuar ishte Egla H

Në një intervistë për revistën "Class", këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Miriam Cani ka treguar pse nuk ka marrë pjes