Zjarret nuk kursejnë as shtëpinë e ish-misit të njohur shqiptar (FOTO)

12/11/2018 - 19:49

Zjarri katastrofal, i cili ka shënuar edhe shumë viktima në Kaliforni, ka djegur edhe shtëpinë e ish-misit të njohur shqiptar, Valbona Çoba, e cila e cila zuri vendin e tretë në Miss Albania 1992, duke u shpallur edhe Miss Fotozhenia e parë.

Valbona jeton në Shtetet e Bashkuara prej më shumë se sa 20 vitesh, por sikurse është mësuar gjatë ditës së sotme, atje jeton edhe mamaja e Valbonës, në Kaliforni, SHBA, (me bashkëshortin amerikan dhe tre fëmijë). Kjo e fundit ka publikuar në rrjetet sociale disa foto të shoqëruar edhe me një sqarim të dhimbshëm, ku shkruan se valës së zjarreve në shtetin amerikan nuk i ka shpëtuar as shtëpia e vajzës së saj.

“Vetëm mbrëmë, kjo ishte shtëpia e vajzës sime të shtrenjtë Valbona Çoba, që gumëzhinte nga të qeshurat, lojërat e tre engjëjve të saj, tre perëndive të miat. Ndikuar nga zjarret në Los Angeles, luanin si zjarrfikësa, të parët nxirrnin fëmijët jashtë, ju thoshnin…një lodër do marrësh vetëm e dil. Fjetën të qetë në ëndrrat e tyre, se kishin shpëtuar njerëz, fëmije, por mbas mesit të natës u ngritën të tronditur, të detyruar të dilnin shpejt nga shtëpia…nuk morën dot asnjë lodër. Flaka e kuqe po kërcënonte gjithçka njerëzore. Ishte fatkeqësi natyre në të gjitha dimensionet. Të gjithë qanë, Valbona ishte më e tronditura…po digjej një shtëpi e tërë, vite të tëra të saj si nënë, gjëra të dashura private, kujtime”, – shkruan nëna e ish-Misit Valbona Çoba.

Deri tani, zjarret në Kaliforni, i kanë marrë jetën 31 personave, ndërsa 228 të tjerë rezultojnë të humbur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E njohur për karizmën, origjinalitetin dhe spontanitetin e saj, atletja e njohur Klodiana Shala teksa ishte e ftuar në “E Diell” tregoi s

Irma Libohova ka qenë mbrëmjen e djeshme e ftuar në emisionin ‘Thumb’, të dy moderatoreve Fatma dhe Aulona.

Aktorja e famshme turke, Merve Bolugur, raportohet se është kërcënuar me publikimin e fotove dhe videove të saj private.

Monika Belluci është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq të Festivalit të kinemasë.

Edhe pse është moderatore dhe aktore e suksesshme, Jonida Vokshi është treguar gjithnjë e rezervuar dhe hermetike për jetën e saj private

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, është njohur me partnerin e saj kur ka qenë vetëm 16 vjeçe.

Capital T njihet si ndër reperët më të suksesshëm në industrinë muzikore shqiptare, por prej 4 vitesh ai nuk ka dhënë asnjë intervistë e

Disa muaj më parë Stine u divorcua nga partnerja e tij, këngëtarja Graciela me të cilën ka dhe një vajzë.

Nga studio e emisionit të tij "Late Night Show", këngëtari dhe moderatori Kastro Zizo ka theksuar se nuk është gay.

Nora dhe Roberti vazhdojnë të jenë një prej çifteve më të komentuara në showbiz-in shqiptar.