Horoskopi Javor

Horoskopi javor, 22 - 28 maj 2017

Dashi: 

Dashuria

Gjendja emocionale e shkëlqyer. Do të dini si të përcillni bukuri dhe ndjeshmëri rreth jush dhe të fitoni mbi ata që ju pëlqejnë, nëse jeni në kërkim të pasioneve të reja. Klima e çiftit e mbushur plot erotizëm.

Puna

Më në fund jeni mirë, kjo vërehet nga mënyra se si ju buzëqeshni, dhe vitaliteti që ju del nga çdo pore. Rikuperoheni shpejt pas çdo lodhjeje, edhe asaj më rraskapitëse. Aktiviteti fizik do t’ju tonifikojë.

Toni jetësor paraqitet mirë për të gjithë ju, në sajë të Diellit dhe Marsit që do t’ju mbushin me energji pozitive. Të mirat e Venusit në shenjën tuaj do t’ju japin shëndet të shkëlqyer dhe ju sugjerojnë ndryshim look-u.

Demi: 

Dashuria

Raporte të mira me personin e dashur, në sajë të një dialogu të hapur dhe të sinqertë. Do të ndiheni në sintoni me njëri-tjetrin, dhe do të dini si t’ia plotësoni çdo dëshirë. Mundësi të mira të rritjes së historive të dashurive që sapo kanë lindur.

Puna

Merkuri në shenjë ju drejton drejt vëmendjes, qartësisë mendore dhe shpejtësisë së perceptimit. Nuk do t’ju shpëtojë asgjë, dhe do të jeni në gjendje për të përmbyllur disa kontrata të leverdisshme, veçanërisht në qoftë se punoni në fushën komerciale.

Edhe këtë vit, dielli ka përfunduar tranzitin e tij rigjenerues në shenjë. Gëzojuni pra për një kohë kësaj ndjenje të mirë të mirëqenies që shtrihet në të gjithë personin tuaj.

Binjakët: 

Dashuria

Javë me harmoni të madhe në marrëdhëniet e çifteve. Do të ndjeheni në sintoni të plotë emocionale dhe erotike me personin që dashuroni. Perspektiva të shkëlqyera për projektet e të dyve. Edhe për beqarët priten lajme.

Puna

Tashmë që keni hipur mbi kalë duhet të kalëroni. Java nuk do të jetë aq e suksesshme, kësshtu që nuk duhet t’i humbisni mundësitë që do të vijnë, nganjëherë në një botë krejtësisht të rastit. Mos rrini mbi dafina.

Me Diellin dhe Marsin në shenjë, askush nuk do t’ju ndalë dot dhe do të keni një formë të shkëlqyer këtë javë. Do të ndjeheni sikur do të pushtoni botën, për shkak të energjive të mëdha. Gjithashtu Venusi mik mbron shëndetin.

Gaforrja: 

Dashuria

Me Venusin që nuk ju ndihmon, do të jeni i përmbajtur në shprehjen e emocioneve të dashurisë. Me pak fjalë, nuk është koha për të filluar histori të reja, ose për të bërë diskutime të padobishme.

Puna

Në këtë fushë, gjërat po shkojnë drejt përmirësimit. Mbi të gjitha, do të keni më shumë besim në veten tuaj. Në përmirësim janë edhe marrëdhëniet me bashkëpunëtorët.

Forma psikofizike në përmirësim. Me mendje, ju ndjeheni në krye, ndërsa shëndeti është i lëkundur me disa shqetësime të vogla. Fundjava do të jetë më mirë, në sajë të Hënës në shenjë.

Luani: 

Dashuria

Pa pasion, jeta për ju nuk ka shije. Atëherë, këto ditë mos hezitoni për të shprehur ndjenjat tuaja të forta me vrull të madh e të zjarrtë! Kënaqësinë që do të merrni nga personi që dashuroni, do ta mbushë zemrën tuaj plot.

Puna

Bllokimi që do t’ju shoqërojë gjatë këtyre ditëve, nuk do t’ju ndihmojë të ndiqni programet tuaja të përditshme, sepse krijon një klimë shumë të bezdisshme. Edhe komunikimi me kolegët në ekipin e bashkëpunëtorëve do të jetë i komplikuar.

Energjitë jetësore në rritje. Nuk ka asgjë për të bërë, kur Dielli është pozitiv, ju jeni hyjnor. Vetëm ndonjë person tek-tuk i dekadës së tretë do të jetë pak i stresuar. Praktikoni pak sport, do t’ju bëjë mirë.

Virgjëresha: 

Dashuria

Kontrasti i Marsit nuk do e lehtësojë shkëmbimin e dashurisë. Priten momente të tensionuara me personin që dashuroni. Mundohuni të jeni pak më shumë mirëkuptues dhe të bëni apel për një dialog të mirë për të sheshuar disa kontraste.

Puna

Qartësia mendore do t’ju ndihmojë të bëni detyrat që ju takojnë me kujdes gjatë gjithë javës. Disa nga ju mund të hasin një problem të papritur. Mos iu shmangni vështirësive, por përballuni me to.

Toni jetik do të jetë poshtë për shkak të disa yje negative. Përpiquni për të gjetur kohë për veten që të çlodheni, të meditoni në heshtje, dhe të rimerrni energji.

Peshorja: 

Dashuria

Ndihet akoma efekti i Venusit joharmonik në shenjë. Bëni kujdes të mos nënvlerësoni lidhjen me personin e zemrës. Tregohuni më të dashur, të aftë për të dëgjuar dhe kjo do t’ju ndihmojë të mbani gjallë raportin.

Puna

Idetë nuk do t’ju mungojnë gjatë kësaj jave. Përpiquni vetëm të mos jeni më të vendosur seç duhet dhe dëgjoni opinionet e të tjerëve para se të merrni një vendim të rëndësishëm.

Marsi ju mbush me forcë dhe gjallëri, por duhet të merreni edhe pak  me sport. 

Akrepi: 

Dashuria

Sensi unik i dialogut me personin e zemrës mund të krijojë ndonjë problem. Mos u nisni nga presupozimi se keni të drejtë  gjithmonë dhe jini më të vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit.

Puna

Periudhë e mbingarkuar me punë për shumë prej jush. Probleme mbi probleme mund të akumulohen në tryezën tuaj të punës. Për të mos humbur kohë kërkoni ndihmë nga kolegët.

Energjitë po ju kthehen dhe ndiheni mirë, por duhet të pushoni pak më shumë. 

Shigjetari: 

Dashuria

Periudhë kontradiktore. Shumë prej jush do të ndiejnë nevojën për të qenë të lirë nga angazhimet. Nëse raporti në çift është i qëndrueshëm, do të rigjeni hamoninë erotike.

Puna

Me qiellin miqësor do të ishte mirë ta bëni punën tuaj me durim, duke evituar kështu ndonjë goditje të fortë.  Siç thonë “i paralajmëruari është gjysmë i shpëtuar”.

Rreth fundjavës do të ndiheni më mirë, por do të keni nevojë për më shumë pushim.

Bricjapi: 

Dashuria

Tensione me partnerin/eren. Mund të nervozoheni lehtësisht për shkak të sjelljes së tij/saj. Mos mbani mëri, por përpiquni të flisni me qetësi. Do të shikoni që gjithçka do të shkojë mirë.

Puna

Këmbëngulni për objektivat që janë lehtësisht të arritshëm me taktikë. Ndërkohë lëreni mendjen të punojë për ambicie më të mëdha. Shumë shpejt do të arrini të vini në zbatim planet tuaja.

Perspektiva favorizuese për këtë javë që do të jetë shumë e shpejtë dhe plot me angazhime. 

Ujori: 

Dashuria

Çifti Venus-Mars në aspekt të shkëlqyer favorizues ndez shqisat tuaja dhe ju bën të kaloni momente perfekte erotike me partnerin/eren. Nëse jeni beqarë, sharmi juaj do të godasë në shenjë. Guxoni!

Puna

Probleme të papritura ose zvarritja e punëve, do t’ju detyrojnë të bëni një hap pas dhe të ndaloni. Para se të bëni veprime të nxituara, vlerësoni mirë pasojat që mund të kenë.

Me kalimin e ditëve gjithçka do të shkojë mirë. 

Peshqit: 

Dashuria

Sektor i penalizuar. Humori i keq dhe keqkuptimet mund të shkaktojnë distancë mes jush dhe personit të zemrës. Nëse keni probleme, gjatë kësaj jave ato do të theksohen më shumë. Mos e ngulni thiknë në plagë.

Puna

Periudhë e luhatshme për jetën profesionale. Për disa prej jush do të jetë gjithçka e thjeshtë, ndërsa të tjerë do të kalojnë momente tensioni.

Gjatë kësaj jave do ndjeni shumë lodhjen dhe nuk do të jeni në humor. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: