Horoskopi javor, 27 maj - 2 qershor 2019

Dashi: 

Dashuria

Venusi në çift do t’ju bëjë shumë interesante dhe të papërmbajtshëm në sytë e atyre që janë përreth jush. Gjatë javës ju do të përjetoni plotësisht marrëdhënien tuaj dhe do të rifilloni ndjenjat tuaja me impulse të pasionuara. Edhe beqarët mund të përmbushin ëndrrën e tyre për të takuar dikë të veçantë.

Puna

Në frontin e punës do të ketë disa lajme të mira. Mundohuni të ktheni çdo situatë në favorin tuaj dhe mos harroni qëllimet që duhen arritur. Disa kolegë ziliqar nuk do të dështojnë t’ju tregojnë fjalë të ashpra, por ju vazhdoni rrugën tuaj.

Demi: 

Dashuria

Hëna e favorshme do t’ju sjellë mundësi të mira në të gjitha frontet. Të shtunën dhe të dielën mund të përjetoni emocione të paharrueshme, ndërsa për ata që kanë pasur një histori dashurie për një kohë të gjatë, mund të vijë një pikë kthese interesante. Situata e shkëlqyer edhe për zemrat e vetmuara, mund të ketë takime që nuk duhet të nënvlerësohen.

Puna

Do të jeni më të qetë se javën e kaluar. Qetësia juaj do t’ju mbajë dhe do t’ju lejojë të organizoheni duke përfituar nga të gjitha mundësitë më të mira për të përmirësuar pozicionin tuaj.

Binjakët: 

Dashuria

Ndjehet ajri i verës dhe kjo do t’ju sjellë shumë gëzim gjatë javës. Në fakt, marrëdhënia juaj si një çift do të vazhdojë në një mënyrë të madhe dhe madje edhe nëse mund të ketë disa ngjarje të paparashikuara, disponimi juaj nuk do të shqetësohet. Java do të sjellë surpriza të bukura edhe tek beqarët të cilët mund të bëjnë takime të reja në dashuri.

Puna

Në fillim të javës, diçka mund të shkojë keq, kështu që duhet të përpiqeni të kujdeseni për marrëdhëniet e biznesit dhe investimet. Gjërat do të përmirësohen gjithsesi mes të mërkurës dhe të enjtes, kur një person me ndikim do të bëjë një ndryshim vendimtar në projektet tuaja.

Gaforrja: 

Dashuria

Të mërkurën dhe të enjten do të vendosni durimin tuaj në provë. Venusi dhe Mërkuri do të jenë të pafavorshme dhe do t’ju udhëheqin që të keni diskutime me partnerin tuaj, i cili do të sjellë efekte negative në marrëdhënie. Kini durim të reflektoni përpara se të merrni vendime drastike. Beqarët mund të bëjnë takime interesante në vend dhe të përgatiten për të jetuar një verë fantastike.

Puna

Do të jeni veçanërisht agresiv në punë dhe do të përpiqeni të kapni mundësitë më të mira që do t’ju paraqesin. Pavarësisht nga disa pengesa, të cilat ju do të përpiqeni në çdo mënyrë për të kapërcyer, do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja, por kjo do të thotë të punosh edhe më shumë!

Luani: 

Dashuria

Do të përqendroheni më shumë në punë sesa në dashuri gjatë javës, por nuk do të harrosh përparësitë. Ju do të jeni të gatshëm të takoni partnerin tuaj dhe të përjetoni momente romantike së bashku. Ata që janë të vetëm mund të bëjnë takime të rëndësishme në pjesën qendrore të javës.

Puna

Do të keni shumë angazhime për të mbajtur dhe do të përpiqeni në çdo mënyrë që t’i përballoni ato siç duhet. Disa të ardhura shtesë nuk ju shqetësojnë, gjithashtu sepse jeni përballur me shumë shpenzime në këtë periudhë. Në fundjavë ju mund të ndiheni pak të lodhur, por lajme të mira në fushën profesionale do t’ju tërheqin.

Virgjëresha: 

Dashuria

Java nuk do të fillojë në më të mirën e saj, Mërkuri jo i favorshëm mund t’ju bëjë të ndiheni pak poshtë dhe sektori i dashursë gjithashtu do të preket. Për fat të mirë, do të ketë përmirësime gjatë fundjavës dhe çiftet mund të gëzojnë një fundjavë të këndshme. Edhe beqarët do të kenë shumë mundësi për të bërë pushtime dhe mund të ketë dashuri afatgjatë.

Puna 

Do të keni fërkime pune gjatë javës, kolegët tuaj ndoshta nuk do të jenë të kënaqur me detyrat që do të kryeni. Mundohuni të mësoni nga gabimet tuaja dhe të punoni më shumë, por mos e humbni besimin te vetja. Së shpejti do të keni kënaqësi të mira!

Peshorja: 

Dashuria

Përballë Venusit këtë javë do të çojë në probleme në sferën sentimentale. Të mërkurën dhe të enjten do të duhet të përpiqeni të shmangni çdo diskutim dhe nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi, do të ishte më mirë të mos insistoni. Do të jetë mirë në fundjavë, kur shpirtërat do të jenë më të qetë dhe ju do të lejoni që të shkoni në rrjedhjet dhe përqafimet me të dashurin tuaj ose me disa të njohurit e rinj.

Puna

Gjatë javës mund të krijoni përshtypjen se financimet tuaja po bien dhe do të ktheheni në punë. Por kjo mund të ndikojë negativisht në marrëdhënien tuaj, pasi ajo do të heqë kohë të çmuar, kështu që veproni në mënyrë të moderuar dhe pa e mbingarkuar atë.

Akrepi: 

Dashuria

Një javë e trazuar për dashurinë, si çiftet dhe beqarët do të kenë shumë për të bërë për të zgjidhur nyjet dhe situatat e trazuara. E shtuna dhe e diela do të jenë ditët më pak të tensionuara, por edhe në këto ditë ju do të duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje marrëdhënies së çiftit, në fakt mund të ndodhë një mosmarrëveshje e nxehtë, prandaj kontrolloni veten!

Puna

Pjesa e parë e javës do të kalojë pa shumë probleme, ndërsa gjysma e dytë mund të krijojë probleme për ty në punë që mund të zgjidhësh vetëm me këshillën e një shoku të besuar. Dikush më në fund mund të marrë përgjigjen që priste për një kohë të gjatë.

Shigjetari: 

Dashuria

Gjatë kësaj jave partneri do të jetë në qendër të vëmendjes suaj. Kjo do t’ju lejojë të kaloni mbrëmje romantike në shoqërinë e të dashurit tuaj, i cili do të përmirësojë gjendjen tuaj dhe do t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt në marrëdhënien tuaj romantike. Edhe për zemrat e vetmuara është një kohë e mirë.

Puna

Shumë njerëz do të kuptojnë se ata kanë bërë shumë përparim në vendin e punës, por kundërshtimi i Marsit në fillim të javës do të bëjë që ju të ndiheni shumë të lodhur. Ditët më produktive do të jenë ato të fundjavës, kur një konfirmim i mirë mund të arrijë.

Bricjapi: 

Dashuria

Mërkuri dhe Venusi do të jenë në një pozitë të pafavorshme dhe ditët qendrore të javës do të jenë veçanërisht të ngarkuara për t’u marrë me to. Nëse keni nevojë të kërkoni sqarime, është mirë ta shtyni atë gjatë fundjavës, kur planetet do të jenë në një pozitë më të mirë. Fundjavë relaksuese për të gjithë, madje edhe për beqarët që mund të argëtohen.

Puna

Dëshira juaj e pangopur për para do të çojë në grindje me kolegë dhe mosmarrëveshje edhe me eprorët. Mundohuni të vlerësoni atë që keni.

Ujori: 

Dashuria

Në këtë javë do të ndiheni të mbushur me energji, por ju duhet të përqendroheni në atë që ju dëshironi nga jeta juaj dhe të veproni në përputhje me rrethanat. Ata që janë në një marrëdhënie si çift do të duhet të qëndrojnë të vendosur dhe të përpiqen të kapërcejnë vështirësitë. Takime pasioni për beqarët, me fat sidomos të mërkurën dhe të enjten.

Puna

Një javë ndryshimesh për vendasit e shenjës, puna mund të rezervojë transferimet dhe kjo do të shkaktojë pakënaqësi dhe një ndjenjë të pafuqisë që mund të ketë pasoja në jetën private. Në fundjavë ju mund të ndiheni pak më të lodhur.

Peshqit: 

Dashuria

Hëna në bashkim do t’ju japë disa ditë me fat dhe do të kaloni momente të qeta në sferën e dashurisë. Asgjë nuk do të shqetësojë bashkëpunimin me të dashurin tuaj, por mund të ketë dallime për ata me fëmijë. Beqarët do të duhet të jenë më të kujdesshëm në zgjedhjen e miqësisë, ata mund të gjejnë njerëz me dy fytyra që do të sjellin probleme.

Puna

Do të jesh nervoz gjatë kësaj jave, megjithatë kjo situatë nuk do të krijojë probleme të veçanta në punë. Në fakt, do të jeni edhe më produktiv se zakonisht, edhe nëse pak lodhje fizike në mënyrë të pashmangshme do të ketë pasoja në ditët tuaja për shkak të angazhimeve të ndryshme të punës që do të duhet të përballeni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: