Robert Berisha bën bilancin e martesës: Jam 40 vjeç dhe kam 12 vjet me Norën, si është ta kesh gruan të bukur

29/08/2018 - 15:17

“S’ka inat” ishte klipi ku çifti i famshëm i këngëtarëve nga Kosova, Robert Berisha dhe Nora Istrefi, u bënë bashkë për të na rrëfyer përmes vargjeve e muzikës një copëz nga historia e tyre 12-vjeçare e dashurisë. Tashmë prindër të vajzës Renee, ai, burri shumë i pashëm i një gruaje të bukur, rrëfen martesën me një grua si Nora.

Karriera si këngëtar po ecën mirë, duke qenë se ke axhendë të ngjeshur koncertore. Do e konsideroje këtë kulmin tënd?

Nuk e di. Nuk e mendoj asnjëherë të arrij kulmin. Shpresoj që do të kem shëndet dhe ta bëj këtë punë sa më gjatë, sepse e dua shumë muzikën!

Meqë këtë vit kishe 40-vjetorin, mendon se jeta nis 40 vjeç, apo në këtë moshë nis e bëhet e mërzitshme?

Mosha për mua është vetëm numër… Unë ndihem si 21-vjeçar. ”Robi plaket kur do vetë” është një këngë e vjetër dhe shumë e bukur.

Krahasuar me bashkëshorten këngëtare, Nora Istrefi, ti organizon më shumë koncerte. Ekziston konkurrenca brenda familjes suaj?

Është fillimi im dhe normal që këndoj më shpesh. Veç kësaj, duke marrë parasysh që unë këndoj më shumë muzikën folk dhe “live” me bandën, unë këndoj edhe në pub-e e jo vetëm në diskoteka, kështu që jam pak më shumë i angazhuar se Nora. Nuk e shoh Norën si konkurrencë, por vetëm si personin që e dua fort.

A është diçka e bukur të ndani të njëjtën skenë si burrë e grua?

Po, ka pasur raste të jemi bashkë dhe është gjë e bukur.

Ti bëhesh xheloz për Norën si një ndër femrat yje të muzikës, po ajo bëhet për ty?

S’do kishim qenë bashkë plot 12 vite po të kishim qenë xhelozë…

Si mashkull që je, si është ta kesh gruan të bukur?

Të kesh një partnere të bukur është fat dhe ndjenjë e bukur.

Tani prindër të lumtur të vajzës suaj Renee, kur do e bëni me vëlla ose motër?

Kur të jetë kismet do bëhet Renee me vëlla ose motër.

Sekreti për martesë të lumtur mes dy artistëve karrieristë dhe gjithnjë me udhëtime e koncerte?

Nuk ka sekrete, ka vetëm dashuri dhe respekt. Në shumicën e kohës jemi bashkë, përveç weekend-it, pra, një të shtune. Nga e diela deri të premten jemi bashkë, kurse çiftet e tjerë, të cilët kanë orar pune 8 orë çdo ditë nga e hëna deri te premten, shihen më pak se ne.

Jeni të kënaqur me paratë që fitoni nga muzika?

Pasuria s’ka kufi… Kemi një jetë normale dhe profesioni i vetëm është muzika… Jetojmë prej saj.

Kënga jote që ta kërkojnë shpesh në eventet ku je i ftuar?

Është kënga “Mia” normalisht, sepse është kënga ime e parë dhe është më ritmike… Kurse këngët që i preferoj unë dhe që i dua, nuk i këndoj asnjëherë sepse janë serenata dhe në ato vende ku këndojmë ne nuk i preferojnë të rinjtë e sotëm.

/PANORAMA PLUS

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre muaj më parë, ata të dy u shfaqën në kopertinën e ‘revistawho.com’, me rrëfimin e parë të gjatë për historinë e tyre të dashurisë.

Fustani i kuq me pika të bardha, këmbët e zbathura, dorëzuar tokës së bereqetshme, vështrimi i tretur larg, por aspak i mendueshëm dhe nj

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, në intervistë ekskluzive për DW vlerëson, se SPAK është institucion shumë i rëndësish

   Flet ekskluzivisht për Report Tv, Xhisiela Maloku, vajza që denoncoi djalin e deputetit socialist Rrahman Rrahja.  Ajo jep përgjigje p

Aktori Julian Deda rikthehet sërish në Televizionin Klan këtë herë në programin më të ri të humorit “Duplex”.

Gregor Rama, djali i kryeministrit Edi Rama, vjen sot në një rrëfim të veçantë për jetën, pasionet dhe familjen e tij.

Për opinionin publik shqiptar, që prej disa muajsh, ajo njihet thjesht si “e dashura e Izet Haxhisë”, e kthyer tashmë në të vetmen urë li

Teuta ka ndryshuar rrënjësisht në këtë sezon, duke filluar nga stafi teknik te merkato, e cila ka qenë tepër cilësore.

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, u shpreh i lumtur për superkupën, por në përgjithësi pati edhe nga një koment për shumë tema.

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se ideja e ndarjes apo e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë është al