4 Tetor – Dita e Shën Françeskut dhe e Kurban Bajramit

04/10/2014 - 09:48

 

 

DURRËS, 4 tetor 2014-  Shën Françesku i Asizit është njëri ndër shenjtorët më të dashur e të adhuruar në të gjithë botën. Sot Italia kremton ditën e tij. Po sot, besimtarët myslimanë kudo në botë festojnë Kurban Bajramin duke përkujtuar profetët Ibrahim e Ismail. Sërish ndërthuren Islami me Krishtërimin. Sërish thirrje për më shumë dashuri, paqe, respekt, e tolerancë fetare.

Në fund të fundit këtë predikon dhe Papa aktual, një tjetër Françesk për t’u admiruar.

/g.r.b. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: