Demokratët duhet të zgjedhin sot mes Rudina Azem Hajdarit dhe Lulzim... Bashës

10/12/2018 - 20:21

Nga Astrit Patozi*

Për ata që e kanë pasur seriozisht dhe me gjithë shpirt, kur kanë bërtitur prej vitesh "Azem, Azem, ti je gjalllë", ka ardhur dita që dëshira e tyre të plotësohet. Ja ku e kanë vajzën e tij, Rudinën, dhe le ta ndjekin, me të gjitha ato që ajo beson dhe thotë.
Ndërsa të tjerët, të cilët kanë bërë sikur për 20 vjet me radhë, aty kanë Lulin. Pa dyshim, që opsion është edhe ai. 
Por mendoj se sot ka ardhur dita që secili në Partinë Demokratike të bëjë zgjedhjen e vet të sinqertë, pa u fshehur pas gishtit.
Dhe kjo është një fitore tjetër e protestës së studentëve.

*Marrë nga Facebook i Astrit Patozit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Që nga ditët e fundit të vitit të kaluar, më saktësisht data 27 dhjetor, në grupin në Whatsapp ku policia e Durrësit shpërndan njoftimet

Gazetarja e kronikës Anila Hoxha i ka bërë një apel sot zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi.

Nga Gjergji THANASI

E duam Shqipërinë si gjithë Evropa

Kryeministri Edi Rama deklaroi në një konferencë për shtyp të martën se qeveria e tij ka ndërmend të zbatojë ligjin e vitit 2015, që para