Demokratët duhet të zgjedhin sot mes Rudina Azem Hajdarit dhe Lulzim... Bashës

10/12/2018 - 20:21

Nga Astrit Patozi*

Për ata që e kanë pasur seriozisht dhe me gjithë shpirt, kur kanë bërtitur prej vitesh "Azem, Azem, ti je gjalllë", ka ardhur dita që dëshira e tyre të plotësohet. Ja ku e kanë vajzën e tij, Rudinën, dhe le ta ndjekin, me të gjitha ato që ajo beson dhe thotë.
Ndërsa të tjerët, të cilët kanë bërë sikur për 20 vjet me radhë, aty kanë Lulin. Pa dyshim, që opsion është edhe ai. 
Por mendoj se sot ka ardhur dita që secili në Partinë Demokratike të bëjë zgjedhjen e vet të sinqertë, pa u fshehur pas gishtit.
Dhe kjo është një fitore tjetër e protestës së studentëve.

*Marrë nga Facebook i Astrit Patozit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Takimi ‘blic’ i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi në Durrës u bojkotua nga të gjithë drejtuesit e kësaj partie, që njihen si pjesë e

Nëse Dako do t’i dorëzohej drejtësisë, pas denoncimeve, me siguri do të kishte një shtendosje të gjendjes, dhe problemi do të ngjante

Monika Kryemadhi paralajmëroi sot gjatë mbledhjes së Këshillit Drejtues Kombëtar se nga dita e nesërme të gjithë kryetarët e LSI në çdo b

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, pas ngjarjeve politike të fundit ka reaguar kundër dy liderëve të mazhorancës dhe opozitës, Edi Ramë

Mediat raportojne se 15 qytetare protestues jane ndaluar vetem pse rrezuan kepurdhen e Edi Rames prane Kryeministrise.

Për të disatën herë, banorët e njësisë administrative Xhafzotaj protestuan sot duke mbajtur të bllokuar për disa minuta aksin nacional Du