Kandidati për bashkinë e Durrësit? Ja kush e ndaloi Ramën të thoshte emrin

29/03/2019 - 18:37

Ndërsa të gjithë socialistët dhe rilindasit durrsakë të mbledhur në sheshin “Liria”, po prisnin që kryeministri të artikulonte emrin e kandidatit për bashkinë e Durrësit, Rama shfrytëzoi zërin e hoxhës që kumboi nga xhamia dhe në respekt të fesë e mbylli takimin “Bashkia që duam”. Madje u duk sikur zëri i imamit i erdhi si shpëtim për të përmbyllur takimin dhe çuar të gjithë të pranishmit në shtëpi. 

Thuajse të gjithë pjesëmarrësit ishin të sigurt se nga Durrësi, Rama do ta zbardhte emrin e kandidatit, por duket se kryeministri nuk ishte ende gati për ta ndarë këtë emër me socialistët durrsakë.

Më shumë sesa për investimet e ardhshme që pritet të realizohen në Durrës, Rama ishte i shqetësuar për protestat e opozitës dhe protestën e thirrur nesër për t’u mbajtur nga PD-ja në Durrës.

“Duam të punojmë akoma më shumë, të transformojmë më tej Durrësin për të përmirësuar jetën e qytetarëve”,- tha Dako në fjalën e tij, si për t’i kujtuar Ramës se e dëshiron edhe një mandat të katërt.

Por nëse ky do të jetë Gjushi, siç preferon ta thërrasë edhe vetë Rama, apo ndonjë nga kandidatët e tjerë të përfolur kjo i takon së ardhmes.

Rama kishte ardhur në Durrës për të dhënë spektaklin e rradhës, për të bërë një dorë gallatë me të mbledhurit në shesh, të cilët thuajse i detyruan të ishin aty pasditen e kësaj të premteje.

Ndërsa përsa i përket kandidatit që të gjithë e prisnin ta mësonin, Rama vendosi t’i mbajë edhe ca të karikuar duke hamendësuar se kë do të përzgjedhë. Duket se atë që ka vendosur në kokën e tij, Rama s’është ende gati ta ndajë me bazën socialiste, megjithëse pati deklaruar se kandidatët do të propozoheshin nga baza dhe do të përzgjidhej ai që gëzonte mbështetjen më të madhe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas arrestimit të anëtares së AMA-s dhe njëkohësisht gazetares Suela Musta nga operacioni blic i bërë nga policia, ka reaguar gazetari Dr

Nga Mentor Kikia 

Sot më shokuan dy lajme: Arrestimi i Suela Mustës dhe shkarkimi i Idriz Mulkurtit

*Ka kenë për luftë e n’luftë ka dekun, e dhunë mbrapa kurr s’i mbetun, Kur ka lidhë besën burri Shqipnisë, i ka shti dridhen gjithë R

Gertjana Daçi

Një vit pa Xhuljetën....!

Nga Artan Fuga

Edi Rama në dilemën e Enverit në 1955!

Nga Artan Fuga

Fol Edi! Kur do të flasim?

Tre pyetje për Edi Ramën, jo si kryeministër!

Tashmë kur ka kaluar më shumë se një javë që janë shpallur zyrtarisht si kandidatura në garë për bashkinë e Durrësit Valbona Sako dhe Val