Keni një kryeministër sa të lig, aq dhe budalla

17/12/2018 - 14:07

Nga Spartak Ngjela

Keni një kryeministër sa të lig, aq dhe budalla. 
Ai po deklaron se protesta e studentëve është e Bashës dhe LSI -së.
Sepse këta flasin për protestën.
Por pse flasin kur ata nuk i përfill njeri dhe janë krejt të vetëm?
Që t'i japin mundësi Ramës që ky të thotë se "protesta është e tyre".
Janë bashkë të kapur nga një hall që të tre.
Sepse është budalla Rama?
Sepse, nëse është e vërtetë që të gjithë studentët e Shqipërisë qënkan me Bashën, ky derëzi e punëzi pse rri ende kryeministër! Nuk e kupton ky që kjo protestë po të kishte drejtues ky do të ishte kryeministri de facto i Shqipërisë?
Po pse nuk e kupton dot Rama këtë gafë fëminore që po bën?
Sepse është budalla. Frika e budallait është proverbiale. Kjo duhet mbajtur mend.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Takimi ‘blic’ i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi në Durrës u bojkotua nga të gjithë drejtuesit e kësaj partie, që njihen si pjesë e

Nëse Dako do t’i dorëzohej drejtësisë, pas denoncimeve, me siguri do të kishte një shtendosje të gjendjes, dhe problemi do të ngjante

Monika Kryemadhi paralajmëroi sot gjatë mbledhjes së Këshillit Drejtues Kombëtar se nga dita e nesërme të gjithë kryetarët e LSI në çdo b

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, pas ngjarjeve politike të fundit ka reaguar kundër dy liderëve të mazhorancës dhe opozitës, Edi Ramë

Mediat raportojne se 15 qytetare protestues jane ndaluar vetem pse rrezuan kepurdhen e Edi Rames prane Kryeministrise.

Për të disatën herë, banorët e njësisë administrative Xhafzotaj protestuan sot duke mbajtur të bllokuar për disa minuta aksin nacional Du