Kur injoranca shndërrohet në korporatë

18/10/2019 - 18:19

Nga Mentor Kikia

Ishte kaq unike, saqë mori vëmendje më shumë se sa vetë kryelajmi i mos-hapjes së negociatave. Eshtë një nga ato rate tipike, kur një njeri ndodhet diku as për meritë dhe as për faj të vet. Të tjerë duhet të skuqen e nxihen për këtë.

Por problemi nuk është Majlinda, pasi ka Majlinda plot aty, pavarësisht se nuk kanë dalë në skenë, pasi nuk i lejojnë të ngjiten në foltore.

Problemi është se injoranca e një gruaje dje vlejti më shumë se një korporatë. Në vend që temë e diskutimit publik të ishte “korporata” e famshme e qeverisë, që do të marrë prona shtetërore për t'ia dhuruar privatëve, ne u morëm me “krparatën” e Majlindës.

Sa më shumë injorancë të ketë, aq më thjeshtë vidhet dhe sundohet. Eshtë një ligjësi e vjetër kjo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një djalë i ri humbi jetën pasditen e djeshme.

Nga Mentor Kikia

Nuk i duroj më këta karagjozë që paguhen si deputetë me paratë e mia!

Dita e sotme mund të quhet fare mirë dita e dorëheqjeve në Durrës.

Nga Fatbardha Kadiu

"Mimoza llastica luan vetëm"

Pas fjalimit të deputetes Majlinda Halilaj që u bë viral ditët e fundit, shumë kolazhe të tjera të publikuara në media risollën edhe njëh

Largimi i Vangjush Dakos nga bashkia e Durrësit ka nxjerrë në pah gjatë muajve të fundit gjithë kundërshtitë e akumuluara mes socialistëv