Qytetet që na zënë brenda

27/11/2019 - 14:31

Nga Artan Fuga

Qytetet qe na zene brenda

Besoj se edhe qurravece jane tani me shqetesimin tim tridhjetvjecar se po ndertojme qytete qe do te n'a zene brenda.

Sepse pashe nje deputete qe nxirrte lot krokodili per tragjedine qe po kalon vendi. Ka dekada qe censuron pikerisht ajo cdo perpjekje shkencore qe kerkon te n'a ndaloje te shkojme me budallallik me koke te muri.

Qeshim si te dehur kur n'a vene punet mbrodh, qurravitemi kur na ze brenda e keqja.

Flukse piramidale demografike per t'u vendosur kombetarisht ne zona kenetore dhe mocalishte...Qytete qe na zene brenda.

Te varrosim me dhimbje te vdekurit per te cilet jemi ngapak te gjithe fajtore dhe pastaj t'i therrasim mendjes.

Kush eshte i cmendur tani o deputete, ti apo une? Kujton se harrohet cfare ke bere?

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori