Shembull i keq për rajonin

19/03/2019 - 13:27

Nga Oerd Bylykbashi

Te fitosh zgjedhjet me bandat e krimineleve dhe 19 prej tyre t'i besh deputete, me pas kriminelet perdhunues vrases e trafikante t'i besh kryetare bashkish qe te kontrollojne territorin dhe zgjedhjet, ky eshte shembull i keq per rajonin.

Te mbjellesh me droge te gjithe Shqiperine, te permbytesh me droge Europen, te shnderrosh vendin ne lavatrice te parase se droges, ky eshte shembull i keq per rajonin.

Te kriminalizosh politiken me parane e droges, korrupsionit dhe oligarkise, te blesh zgjedhjet dhe te kthesh shtetin ne parti duke bere presion mbi administraten dhe abuzuar me shtetin per te fituar zgjedhjet, ky eshte shembull i keq per rajonin.

Te kesh prova te regjistruara per shit-blerje vote dhe te pengosh hetimet me Prokuroren e Pergjitheshme te Perkoheshme qe e ke vene me votat e tua, ky eshte shembull i keq per rajonin.

Te zhvatesh cdo para dhe prone publike per t'ia dhene oligarkeve qe te financojne, ky eshte shembull i keq per rajonin.

Te kapesh sistenin e drejtesise duke deformuar dhe korruptuar reformen ne drejtesi, qe te emerosh ushtaret e tu te kuq ne organet e drejtesise, qe me vone te te mbrojne kunder hetimit penal per zullumet e tua, ky eshte shembull i tmerrshem per rajonin.

Te mos reagosh, te mos thuash gjysem fjale per te gjitha keto, te mjaftohesh vetem me permbledhje ekzekutive raportesh dhe te relativizosh problemet e renda, eshte nje shembull i keq per te gjithe.

Te reagosh duke e refuzuar kete sistem te kalbur dhe te dalesh ne proteste per te kerkuar zgjedhje te lira e te ndershme, ky eshte nje precedent qe i ben mire rajonit, sepse i tregon kujtdo qe kerkon te behet kryeminister se cfare ndodh nese qeveris si Edi Rama. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas arrestimit të anëtares së AMA-s dhe njëkohësisht gazetares Suela Musta nga operacioni blic i bërë nga policia, ka reaguar gazetari Dr

Nga Mentor Kikia 

Sot më shokuan dy lajme: Arrestimi i Suela Mustës dhe shkarkimi i Idriz Mulkurtit

*Ka kenë për luftë e n’luftë ka dekun, e dhunë mbrapa kurr s’i mbetun, Kur ka lidhë besën burri Shqipnisë, i ka shti dridhen gjithë R

Gertjana Daçi

Një vit pa Xhuljetën....!

Nga Artan Fuga

Edi Rama në dilemën e Enverit në 1955!

Nga Artan Fuga

Fol Edi! Kur do të flasim?

Tre pyetje për Edi Ramën, jo si kryeministër!

Tashmë kur ka kaluar më shumë se një javë që janë shpallur zyrtarisht si kandidatura në garë për bashkinë e Durrësit Valbona Sako dhe Val