Shenjtëria e VOTËS së lirë! Për respekt të vetes sonë, fëmijëve tanë mbrojeni atë...

17/09/2020 - 17:20

Nga Joni Myshketa*

Është ajo cka ne jemi brenda vetes.

Është ajo cka ne duam për të ardhmen tonë.

Është ajo që ndan instiktin nga ndërgjegjja.

Është ajo cka na bën të ndihemi mirë me veten tonë e cka na bën krenar për të ardhmen tonë.

Është ajo që na jep të drejtën të kërkojmë llogari.

Është ajo për cka mund të ndihemi te gjykuar nesër para fëmijëve tanë.

Është e jona dhe askush dhe kurrsesi nuk mund dhe nuk duhet

të na e imponojë

të na e devijojë

të na e përdhos

të na e c'shenjtërojë.

Sidoqoftë ajo dhe për këdo qoftë

e rëndësishme është që të jetë e

shenjtë,

e dlirë,

e virgjër

pra e dalë vetëm nga vullneti Ynë.

Pa presion a shantazh

pasi ajo nuk ka CMIM.

Nuk duhet pasur frikë për të qenë vetja pasi me të përballemi cdo ditë dhe nuk mund ti shmangemi asaj.

Në mbrojtje të saj të parët e kombeve dhanë jetën e andaj për

Hir të ZOTIT dhe për respekt të vetes sonë, fëmijëve tanë mbrojeni atë, pasi mbroni të ardhmen tonë.

*Anëtar kryesie i PD dhe kryetar grupseksioni i lagjes nr.1, Durrës

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga Dr. Bledar Kurti

JA ÇDO TË THOTË TË JESH STUDENT NË KOSOVË:

Nga Lumturi Njala- Kercuku

Jam pikelluar pa dyshim, nga lajmi i ndarjes nga jeta te Shpresa PRODANIT.

In memoriam

Lamtumirë Shpresa, gjithnjë pranë nesh!

BUJAR QESJA

Një ndryshim 180 gradë krahasuar me protestën e 24 orëve më parë u vu re mbrëmjen e sotme në Durrës.

Tërmeti i mëngjesit të së dielës, ditës kur shumëkush prej nesh preferon të qëndrojë pak më gjatë në krevat, na riktheu dhe njëherë në vë