Koment

 • Ekuilibri i jetës

  24/12/2014 - 00:30
  Nga Arlinda Çausholli 24 dhjetor 2014 -  I kisha ngulur sytë brumit të picës që hapej me shpejtësinë e lëvizjes së ajrit ndërsa rrotullohej në gishtërinjtë e djaloshit që e kishte ndalur vështrimin...
 • Krijimtaria femrore poetike - në Durrës

  18/12/2014 - 12:51
  Nga Matish Gjeluci 18 dhjetor 2014 -  Krijimtaria poetike e femrave shqiptare, relativisht u shfaq vonë. Nuk di të ketë patur ndonjë krijim të mirfilltë gjatë Rilindjes, apo Pavarësisë, nga gra apo...
 • Deputetja Topalli në Forumin Transatlantik

  10/12/2014 - 17:07
  10 dhjetor 2014 -  Më 8 dhe 9 dhjetor është zhvilluar në Washington Asambleja Parlamentare e Natos. Ish-kryeparlamentarja Topalli ka qenë prezente në këtë takim duke ngritur aty çështje si: prezenca...
 • Emblema e flamurit kuqezi e vendosur përmbys në gjykatë

  04/12/2014 - 11:24
                   4 dhjetor 2014  -  Gafat me simbolet tona kombëtare nuk kanë të mbaruar. Rasti më i fundit është shënuar në institucione të larta të drejtësisë, ku emblema e flamurit të Republikës...
 • Mesila Doda " Modeli i familjes është burrë - grua"

  03/12/2014 - 23:23
  3 dhjetor 2014-  Deputetja Mesila Doda, e cila e ka manifestuar gjithnjë hapur besimin dhe respektin për fenë katolike, ka reaguar në rrjetin social Facebook ndaj deklaratës së Avokatit të Popullit z...
 • 28 apo 29 Nëntor ?!

  02/12/2014 - 19:29
  DURRËS, 2 dhjetor 2014 -  Deputetja demokrate Mesila Doda, më datë 30 nëntor 2014, ka postuar në një status, në rrjetin social facebook një dokument të rrallë, i cili argumenton se 28 Nëntori është...
 • E tashmja në librin "Koha e lugatit"

  01/12/2014 - 17:34
  Nga Mihallaq Zhavo 1 dhjetor 2014 -  Ky libër duhet lexuar duke mos e kthyer vëmendjen mbrapa, duke pasur shikimin tek e tanishmja. Këtë ta imponon jo vetëm lidhja e së shkuares me të sotmen që...
 • Marrëdhënia me memorien e "monstrave"

  23/11/2014 - 11:09
  DURRËS, 23 nëntor 2014 -  Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka komentuar në llogarinë e tij në Facebook, në lidhje me “Rilindjen” e kujtimeve të së kaluarës. Më poshtë vijon komenti: ”...
 • Spartak Ngjela falenderon Arvizun

  21/11/2014 - 19:53
  21 nëntor 2014 -  Në llogarinë e tij në Facebook, avokati Spartak Ngjela shpreh mirënjohje për Arvizun që me të drejtë i tërhoqi veshin qeveritarëve shqiptarë. "Falenderim për Ambasadorin Amerikan !...
 • Nevoja për një platformë dekomunistizimi

  20/11/2014 - 15:32
  20 nëntor 2014 -  Defileja e portreteve të ish-diktatorit Hoxha ka bërë bujë këtë 70- vjetor. Kulti, dukshëm i gjallëruar dhe thirrjet me emrin e atij që shtrembëroi fatin dhe identitetin e një kombi...
 • OLLDASHI - Qytetar Nderi i Durrësit

  17/11/2014 - 15:53
  DURRËS, 17 nëntor 2014 – Deputeti dhe ish-kryetari i Partisë Demokratike Dega Durrës, z. Igli Cara është shprehur në llogarinë e tij në facebook për dhënien e titullit “Qytetar Nderi ” i qytetit të...
 • Hipokritët atakojnë Luiza Xhuvanin

  07/11/2014 - 15:27
  Politikanë dhe analistë, shoqëria shqiptare, i ka kërkuar Luiza Xhuvanit, dorëheqjen edhe si nënë dhe pikërisht ky fakt, i bën ata aq hipokritë. Sepse vetë, ç’nuk bëjnë për fëmijët e tyre dhe madje,...
 • QUO VADIS DURRACHIUM ?!

  07/11/2014 - 12:48
  DURRËS, 7 nëntor 2014 -  Asgjë nuk  po  mbetet më nga krenaria e dikurshme e Dyrrahut antik, ku studiuan  perandorët  romakë. Madje si një fakt tejet interesant, ia vlen të përmendet, letra e një...
 • Pas deklaratës, askush s’e di ç’u bë me të

  07/11/2014 - 11:54
  DURRËS, 7 nëntor 2014 -  Xhon Suinton (John Swinton 1829-1901) ishte një gazetar skocez-amerikan, redaktor i gazetës, “NewYork Times”dhe orator. Në një takim dreke mediatik, i tronditi pjesëmarrësit...
 • Propagandë me vdekjen.

  05/11/2014 - 00:22
  Nga Endira Bushati  DURRËS, 5 nëntor 2014 -  Dëgjova Kryeministrin! Na tha që një vrasës, në bazë të ligjit, duhet të dënohet! Madje, na tha që vrasësi duhet të dënohet, është standard për Qeverinë!...
 • Përse na qenkërka kaq e vështirë kjo “shqipja e folur”?!

  01/11/2014 - 09:54
  Nga Redi Myshketa  DURRËS, 1 nëntor 2014 -  “Të vjedhësh është një veprim i dënueshëm!” Kjo shprehje, dita-ditës po merr një rëndësi statuore tejet të veçantë – po shndërrohet në Aksiomatikë...
 • Percepton si dashuri jo atë që ke, por atë që dëshiron të kesh

  01/11/2014 - 09:46
  Nga Mihallaq Zhavo DURRËS, 1 nëntor 2014-  Dashuria jote lëviz midis së shkuarës së paplotësuar dhe të ardhmes që mungon. Pretendimi i asaj që të mungon, dëshirës për të patur i vëmë emrin dashuri....

Pages