Aksioni në një lokal nate, kapen në Kosovë 8 vajza shqiptare dhe 3 serbe

18/01/2018 - 21:36

   Policia e Kosovës ka zbuluar në një lokal nate 11 femra të huaja që punonin ilegalisht. Operacioni i policisë është zhvilluar natën ndërmjet 17 dhe 18 janarit ka realizuar një kontroll në një lokal nate në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.

Gjatë realizimit të këtij kontrolli, zyrtarët policorë kanë identifikuar dhe kanë ndaluar disa femra të cilat besohet se po qëndronin në mënyrë të kundraligjshme, në kundërshtim me dispozitat e ligjit për të huaj, duke ushtruar veprimtari të ndryshme, duke punuar si valltare etj.

Femrat ishin tre nga Serbia dhe tetë nga Shqipëria. Ato janë dërguar në Qendrën e Mbajtjes për të huaj, me qëllim të vërtetimit të identitetit të tyre si dhe deri në kompletimin e procedurave të tjera të depërtimit të tyre nga territori i Republikës së Kosovës.

Janë kontrolluar dhe legjitimuar rreth dyzet persona (klientë) të pranishëm tek të cilët janë gjetur: 2 revole, tri shufra metali, një boks metali, dy thika dhe një sprai.

“Zyrtarët policorë kanë kontrolluar edhe pjesët përcjellëse të këtij objekti, edhe në katet e tjera, ku në katin e dytë është identifikuar një kazino që operon pa leje pune”, thuhet në një njoftim nga Policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në disa vende të BE-së akoma ka skepticizëm për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas një takimi që ka mbajtur me kryesinë e partisë që ai udhëheq ka bërë të ditur

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova duhet ta kushtëzojë dialogun me Serbinë, nëse nuk liberalizoh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Paris.

Bashkimi Evropian pret nga autoritetet në Kosovë që të ndërmarrin hapa drejt vazhdimit të dialogut për normalizim të marrëdhënieve me Ser

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Moghe

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç ka thënë për Radion Evropa e Lirë se BE-ja është duke kërkuar sqarime urgjente lidhur me

Pavarësisht thirrjeve të krerëve të institucioneve të larta të Kosovës për një unitet të spektrit politik për dialogun me Serbinë, një gj

Në Kosovë janë bllokuar që prej vitit 2011 pasuri të përfituara në mënyrë të paligjshme që mbërrijnë vlerën e 36 milionë eurove, nga të c