Albin Kurti me COVID-19, Hoti: Dëshiroj ta kalosh sa më lehtë

28/10/2020 - 13:05

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka uruar shërim të shpejtë Albin Kurtit pasi ky i fundit rezultoi pozitiv me COVID-19.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Hoti shkruan se dëshiron që kundërshtari i tij politik ta kalojë sa më lehtë gjendjen shëndetësore me COVID-19.

"Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i dëshiroj që ta kaloj sa më lehtë gjendjen shëndetësore me COVID-19. Zotit Kurti dhe të gjithë të prekurve tjerë i uroj që sa më lehtë t’i përballojnë simptomat dhe t’i kthehen angazhimeve të përditshme."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak ka informuar sot anëtarët e Bundestagut dhe anëtarët gjermanë të Parlam

Ka ndërruar jetë sot një grua 29-vjeçare nga koronavirusi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës Zafir Berisha është kërcënuar dhe tanimë rasti po hetohet nga policia në

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim së fundmi që t’i pezullojë të gjitha konkurset në Zyrën e P

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.903 persona të dyshuar pë

Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas dërgimit të letrës nga i dërguari i Posaçëm i BE për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani është infektuar me COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të funditjanë testuar gjithsej 1.651 persona të dyshuar pë

Të gjithë punonjësit e shëndetit në Kosovë të cilët humbën jetën nga Covid-19 do të dekorohen me medaljen presidenciale të meritave.

Sot mbushen 23 vite nga luftimet e para frontale ndërmjet UÇK-së dhe forcave policore serbe.