Arrestohen 2 kosovarë, krijuan grup në Viber me 7 mijë anëtarë, njoftonin ku ndodhej Policia Rrugore

04/07/2019 - 08:21

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Prishtinë janë ndaluar dy persona të dyshuar, të cilët kanë krijuar një grup në Viber për vendnodhjen e policisë.

Sipas policisë, në të ishin të anëtarësuar rreth 7000 persona të cilët kanë shpërndarë njoftime rreth vendndodhjes dhe lëvizjet e Policisë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 16:00 dhe policia thotë se nga të dyshuarit, janë konfiskuar dy smartphone dhe me urdhër të prokurorit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Në grupin e krijuar në Viber, lajmërohen se ku ka radar, ku ka kontrolle e ku janë fshehur policia. Përmes të gjitha njoftimeve që jepen e merren në grupin  e quajtur “Radari”, shoferët ndalojnë shpejtësinë dhe u shmangen radareve dhe gjobitjeve nga ana e policisë.

Në këtë grup ndalohen fotografitë, sidomos të veturave të policisë të cilat janë civile dhe ka disa rregulla strikte që duhet ndjekur për të qenë pjesëtar i grupit.

Një gjë tjetër e cila është vërejtur në këtë grup është se, njësitet e policisë kanë emra të caktuar.

Përmes të gjitha njoftimeve që jepen e merren në grupin e quajtur “Radari”, shoferët ndalojnë shpejtësinë dhe u shmangen radareve dhe gjobitjeve nga ana e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dorëheqja e kryeministrit, Ramush Haradinaj ka shkaktuar pikëpytje të mëdha në skenën politike të Kosovës, ndërsa ende nuk dihet se çfarë

Dy partitë opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosje, kanë kërkuar nga Presidenti i Kosovës që të shpallë datën e zgjedhjeve.

Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes, ka shprehur edhe një herë gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar me LDK-në e Isa Mustafës.

Edhe Jakup Krasniqi, ish-kryetar i Kuvendit të Kosovës, është thirrur nga Gjykata Speciale për t'u marrë në pyetje.

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar pas dorëheqjes së parevokueshme nga posti i Kryeministrit Ramush Haradinaj, duke theksuar s

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar menjëherë pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj.

Vëllai i kryeminstrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Dauti njëkohësisht deputet i AAK-së, ka reaguar pas lajmit se është ndaluar në aeropo

Daut Haradinaj, deputeti i i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e vëllai i kryeministrit Ramush Haradinaj është ndaluar rreth orës 14 e 30