Burri vret gruan në Gjakovë

20/08/2018 - 12:13

Një grua rreth moshës 50-vjeçare ka humbur jetën pas plagëve të marra nga arma e zjarrit pasi u qëllua nga bashkëshorti i saj.

Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, komandanti i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjakovës, Krist Gjokaj, duke theksuar se rasti dyshohet të ketë ndodhur aksidentalisht.

“Mbrëmë rreth orës 12:30 pas mesnatës, është plagosur me armë zjarri dhe në momentin që ka shkuar në spital viktima, është konfirmuar vdekja e saj. Për momentin dyshimet e para janë vetëm vrasje aksidentale, ne jemi duke hetuar në mënyrë intensive”, tha Gjokaj.

Disa javë më parë, në një fshat të Gjakovës, një burrë vrau gruan e tij 40 vjeçe dhe vajzën e tij 9-vjeçare, pas dështimit të intervenimit të Policisë së Kosovës, në thirrjet e viktimës.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte kërkuar që të merren masa ndaj atyre që kanë neglizhuar rastin.

Sipas të dhënave zyrtare, vetëm vitin e kaluar janë shënuar 962 raste të dhunës në familje, ku viktima kanë qenë kryesisht gratë./REL   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip S.Kosnett ka uruar qytetarët e Kosovës për 11-vjetorin e Pavarësisë.

Në Ditën e Pavarësisë së Kosovës, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli b

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për përvjetorin e 11-të të pavarësisë së vendit, ndër

Kosova ka shënuar sot 11-vjetorin e Pavarësisë, që kur në vitin 2008 në Kuvend u lexua Deklarata e Pavarësisë.

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje solemne për nder të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Udhëheqësit e ekipit negociator të Kosovës, kanë dorëzuar në Kuvend platformën për dialogun.

Kontrollorët e trafikut ajror në Prishtinë po vazhdojnë edhe sot grevën.

“I brendshëm” do të jetë statusi i kufirit Kosovë-Shqipëri, në rast se hyn në fuqi një marrëveshje që autoritetet e të dyja shteteve janë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj se n

Aeroporti i Prishtinës, “Adem Jashari” gjatë mëngjesit së sotëm ka qenë i bllokuar për një orë.