Dikur me flokë të gjatë kaçurrela dhe duke protestuar në rrugë, ndryshimi i Albin Kurtit në vite (FOTO)

07/10/2019 - 19:54

Fitorja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nga Lëvizja Vetëvendosje, i jep të drejtën Albin Kurtit për të qenë kandidati për kryeministër i Kosovës.

Sot 44 vjeç, imazhi i Kurtit është i një lideri evropian, që nuk ka asgjë të bëjë me imazhin e një djali që protestonte në rrugët e Prishtinës kundër pushtetarëve dhe kryeministrave, pozicion që pretendon ta marrë së shpejti.

Për vite me radhë, Albin Kurti fotografohej në rrugë në protesta dhe në përplasje me policinë, deri sa mori vendimin për t’i hyrë politikës. Sërish me Vetëvendosjen, përplasjet u zhvendosën brenda institucioneve dhe kryesisht në Parlament.

Tashmë i kujdesshëm në daljet publike, gjithnjë i veshur me kostum dhe pa flokët e gjata me të cilat u shfaq për herë të parë, Albin Kurti nxorri në opozitë politikanët kundër të cilëve ka protestuar për vite me radhë.

Më poshtë do të gjeni disa foto të veçanta që tregojnë ndryshimin e Albin Kurtit në vite.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova ka ndaluar mallrat që dyshohet se bartin koronavirusin e ri, Covid-19, të cilat kanë origjinën nga Kina, thonë zyrtarë të Doganave

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thyer heshtjen, disa ditë pas skandalit me njohjen e vendit ng

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeministri Isa Mustafa, ka reaguar lidhur me taksën 100% për mallrat e Serbisë.

Ministrja e Jashtme e Xhamajkës, Kamina J. Smith, tha se vendi i saj nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

I është dhënë lamtumira e fundit 5 anëtarëve të familjes Bllaca, katër prej të cilëve dyshohet se u vranë nga vajza e vetme e familjes, V

I është dhënë lamtumira e fundit 5 anëtarëve të familjes Bllaca, katër prej të cilëve dyshohet se u vranë nga vajza e vetme e familjes, V

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar për shfuqizimin e vendimeve për konsuj diplomatikë.

Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës dhe për futjen

Policia e Kosovës ka treguar se oficerja e policise e cila qëlloi dhe vrau katër familjarët e saj kishte shfaqur më parë probleme shëndet

Teksa priten rezultatet e autopsisë së trupave të viktimave të familjes Bllaca në Gjilan, detaje të reja mësohen nga ngjarja që tronditi